soczewki kolorowe

Zmiana wizerunku poprzez stosowanie kolorowych soczewek

Oczy są jedną z części naszej twarzy. Uważane są za zwierciadło duszy oraz służą do widzenia świata, jaki nas otacza. Jednak kolor tęczówki, jak i wygląd oka może mieć ogromny wpływ na wygląd, jak i charakterystykę naszego oblicza oraz wizerunku.

Różne typy kolorowych soczewek

soczewki koloroweSoczewki poza pełnieniem funkcji korygującej pełnić mogą również funkcję estetyczną. Kolorowe soczewki mogą znacznie wpłynąć na zmianę wizerunku danej osoby, utożsamianej dotychczas na przykład z niebieskimi oczami. Soczewki kontaktowe są idealne dla osób, które chcą ukryć swoją wadę wzroku lub uważają, że w okularach wyglądają niekorzystnie lub nieatrakcyjnie. Kupując soczewki kolorowe w Bydgoszczy dajemy sobie możliwość na dokonanie zmiany w swoim wyglądzie. Zmiana koloru tęczówki będzie miała wpływ na zmianę reszty wizerunku twarzy. Soczewki zmieniające kolor oczu występują w kilku typach. Na rynku dostępne są soczewki, które całkowicie zmieniają kolor tęczówki, a także takie, które robią to tylko częściowo. Najchętniej wybierane są jednak soczewki, które jedynie podkreślają naturalny kolor tęczówki. Soczewki całkowicie zmieniające kolor przeznaczone są dla osób nie lubiących swojej naturalnej barwy tęczówki, a także dla osób wybierających się na imprezę typu hallowen.

soczewki koloroweTakie soczewki używane są również przez wizażystów, umożliwiają one przeistoczenie modelki w daną postać lub upodobnienie jej do innej osoby. Stworzona została ogromna ilość soczewek kolorowych w szerokiej gamie barw. Istnieją soczewki w naturalnych kolorach ludzkiej tęczówki, jednak dostępne są także soczewki w kolorze czerwonym, różowym, lub wielobarwne. Soczewki korekcyjne, jak i soczewki zmieniające kolor oczy powinny być używane w sposób prawidłowy, a ich stosowanie powinno zawierać podstawowe zasady higieny. Osoby, które nie posiadają wady wzroku nie powinny stosować soczewek na co dzień. Dlatego soczewki kontaktowe dobiera się u okulisty. Nieprawidłowe stosowanie soczewek kontaktowych wpłynąć może negatywnie na stan gałki ocznej, jak i na rozwój stanu zapalnego. Oprócz soczewkę, których zadaniem jest zmiana barwy tęczówki powstały takie, jakie oprócz koloru zmieniają również kształt źrenic. Dzięki takim soczewkom upodobnić możemy się do zwierzęcia, na przykład kota lub nadać sobie demoniczny charakter, niczym z horroru. W sklepach optycznych dostępne są także czarne soczewki, które sprawiają, że źrenica łączy się z tęczówką i tworzy jednolitą całość.

Zmiana wizerunku poprzez stosowanie soczewek jest jednym z najprostszych sposobów, tak samo jak zmiana stylu ubioru lub makijaż. Jednak pamiętać należy, ze soczewka wkładana jest do oka, a wszelki dyskomfort odczuwany podczas ich noszenia sygnalizuje ich nieprawidłowe działanie lub ułożenie.

Zostaw komentarz