waciki wielorazowe z frotte

Zastosowanie wielorazowych wacików kosmetycznych

Aktualnie coraz częściej zwraca się uwagę na ważny aspekt – ekologie. Jej ochrona jest dla wielu niezwykle istotna. Producenci od zawsze starają się dotrzeć do jak największego grona klientów, dlatego też wymyślają coraz to nowsze rozwiązania mające na celu zlikwidowanie jednorazowych produktów. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się waciki wielokrotnego użytku. Jednorazowy koszt, jaki się ponosi za ich zakup, jest nieco większy, jednakże szybko się zwraca. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po takie waciki?

Zalety kosmetycznych wacików wielorazowych

wielorazowe waciki frottePo waciki wielorazowe sięga coraz więcej osób. Oferta dostępna w sklepach jest bardzo bogata. Poszczególne modele i wersje różnić się mogą od siebie materiałem, ceną, a nawet grubością oraz wielkością takiego wacika. Do niedawna nie były ona aż tak popularne i choć są znane od bardzo dawna, skutecznie zostały wyparte przez wersje jednorazowe. Dopiero teraz ponownie podbijają rynek światowy. Warto również wspomnieć, że korzystając z wacików wielokrotnego użytku, można w późniejszym czasie zaoszczędzić pieniądze, miejsce w łazience, a co najważniejsze zmniejszyć ilość generowanych śmieci. Do czego można ich używać? Waciki wielorazowe wykorzystywane są do demakijażu, nakładania maseczek oraz ich ściągania. Wykonane są one z różnego rodzaju materiału. Są to między innymi waciki bawełniane, poliestrowe, poliestrowo-polamidowe oraz bambusowe z froty. Warto przyjrzeć się dokładniej tej ostatniej wersji.

waciki wielorazowe z frotteWaciki wielorazowe z frote charakteryzują się tym, ze bardzo dobrze usuwają makijaż, przy czym nie powodują podrażnienia skóry. Ich kosz wynosi około 9 złotych, jednakże cena zależna jest od danej marki, która oferuje taki wacik. Patrząc przyszłościowo, nie jest ona wcale wygórowana. Warto wspomnieć, że waciki wielorazowe można prać w pralce. Podczas tego zabiegu nic się z nimi nie dzieje, nie tracą koloru, a plamy z nawet najcięższych produktów bardzo dobrze się spierają. Kolejną zaletą cenioną przez wiele kobiet jest to, że waciki znakomicie wchłaniają płyny micelarne. Jeżeli chodzi o ich budowę to zazwyczaj są one dwustronne. Z jednej strony jest gładka powierzchnia najczęściej wykonana z bawełny, natomiast druga strona jest bardziej szorstka – to właśnie ona jest stworzona z froty. Szorstka strona najlepiej radzi sobie z demakijażem oka oraz całej twarzy. Poza tym daje możliwość zrobienie oczyszczającego peelingu, jednakże należy uważać, aby nie pocierać nią zbyt mocno, ponieważ może podrażnić skórę. Można je śmiało stosować z wodą lub ulubionym kosmetykiem. Waciki wielorazowe są bardzo trwałe – jeden powinien starczyć na około 3 miesiące użytkowania. Po upływie tego czasu praktycznie każdy producent zaleca ich wymienienie.

Podsumowując, waciki wielorazowe wykonane z froty są nieocenionym elementem, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Doskonale usuwają nawet najtrwalszy makijaż i znakomicie zachowują się w praniu, dzięki czemu mogą posłużyć na dłużej. Zachowują swój kształt oraz kolor nawet po wielokrotnym odświeżeniu. Kobiety ze skórą bardziej wrażliwą powinny pamiętać, aby nie pocierać za mocno twarzy wacikiem wykonanym z froty.

Zostaw komentarz