mikrodermabrazja

Zastosowanie mikropeelingów – mikrodermabrazja diamentowa i korundowa

Złuszczanie naskórka za pomocą różnych zabiegów stało się popularne i powszechnie stosowane. Peeling dotlenia cerę oraz wpływa pozytywnie na wytwarzanie włókien kolagenowych. Sprawia również, iż skóra staje się jędrniejsza oraz nabiera zdrowego blasku. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie skóry, jak i wspomaga leczenie powstałych na niej defektów, takich jak zaskórniki lub zmiany trądzikowe.

Mikrodermabrazja – czy jest bezpieczna?

mikrodermabrazjaZabieg ten polega na wytworzeniu kontrolowanego podciśnienia. Mikropeeling znajduje swoje zastosowanie jako jedna z metod mechanicznego ścierania naskórka. Mikrodermabrazja jest działaniem kosmetycznym, które niesie za sobą najmniejszą ilość powikłań. Innymi zabiegami o podobnym działaniu, lecz bardziej inwazyjnymi są na przykład peelingi chemiczne lub dermabrazje, a także laseroterapie. W przeciwieństwie do powyższych metod terapii mikrodermabrazja nie wywołuje przebarwień oraz po jej zastosowaniu wystąpienie blizn jest znikome. Mikropeeling daje również natychmiastowe efekty, a zastosowanie peelingu chemicznego wymaga czasu, aby efekty stały się widoczne. Skóra po zastosowaniu złuszczania naskórka metodą chemiczną łuszczy się i może schodzić przez pewien czas, efekt widoczny jest dopiero po całkowitym złuszczeniu naskórka.

mikrodermabrazjaPonad to większość z nich jest bolesna. Zabieg mikrodermabrazji jest całkowicie bezbolesny, a jego celem jest zintensyfikowanie produkcji pełnowartościowych komórek. Istnieje kilka typów mikrodermabrazji, najpopularniejszymi z nich są: diamentowa oraz korundowa. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobą posiadającym delikatną, jak i wrażliwą cerę. Skóra po zastosowanym zabiegu staje się gładka, miękka oraz nabiera ona młodzieńczego blasku. Korundowy mikropeeling różni się od diamentowego tym, iż złuszczany naskórek pozostaje na twarzy w postaci sproszkowanej. Zaletą tego zabiegu jest stymulacja najgłębszych warstw skóry do produkcji elastanu i kolagenu. Mikrodermabrazja polecana jest przede wszystkim osobom, które posiadają cerę przetłuszczającą się oraz taką, która wyróżnia się rozszerzonymi porami oraz przebarwieniami.

Mikrodermabrazja korundowa jest o wiele silniejsza w działaniu niż diamentowa, co skutkuje długotrwałymi efektami, jak i zastosowanie tego zabiegu nie wymaga stosowania kuracji pozabiegowej w postaci na przykład kremu regenerującego, lecz zastosowanie go znacznie przyspieszy okres regeneracji odkrytego w procesie złuszczania naskórka. Skórę po zabiegu należy również nawilżać oraz stosować kremy zawierające filtr UV o minimalnej wartości wskaźnika przeciwsłonecznego.

Zostaw komentarz