manicure hybrydowy

Zalety i właściwości manicure hybrydowego

Wiele kobiet szukało sposobu na to, jak obniżyć czas wykonywania manicure do minimum oraz w jaki sposób zapobiec niechcianemu odpryskiwaniu lakieru podczas wykonywania wszelkich, domowych czynności. Powstało na rynku wiele preparatów mających działanie przyspieszające wysychanie lakieru oraz jego utrwalenie.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

manicure hybrydowyJednak manicure tradycyjny był nadal daleki od perfekcji, nawet ten wykonywany przez profesjonalistów. Klejenie do płytki paznokcia tak zwanych tipsów jest pracochłonne i również wiąże się z odpadaniem ich, jak i nieestetycznym wyglądem. Odpowiedzią na schludny i trwały wygląd paznokci jest manicure hybrydowy. Jego trwałość określa się na ponad dwa tygodnie, byłaby ona o wiele dłuższa, ponieważ lakier nie ulega uszkodzeniom, jednak z czasem, gdy paznokieć rośnie pojawia się odrost, który zaburza estetykę. Płytka nie odbarwia się, a lakier nie odpryskuje. Lakier hybrydowy jest jednak droższy niż zwyczajny, jednak jego działania jest o wiele dłuższe. Koszt wykonania tego rodzaju usługi wynosi od czterdziestu złotych, aż do stu w zależności od technik manicure oraz tego, gdzie został on wykonany. Więcej płaci się za usługę wykonaną w dużym salonie piękności, niż w małym, prywatnym salonie kosmetycznym.

manicure hybrydowyNiektóre kosmetyczki podwyższają cenę ze względu na to, iż stosują lakiery hybrydowe znanej marki. Manicure hybrydowy wydawałby się idealnym, taki jest, jednak warto pamiętać o tym, iż nieprawidłowo wykonany skutkować może znacznym pogorszeniem stanu płytki paznokciowej. Malowanie paznokci techniką hybrydową nie różni się znacznie od tradycyjnych metod malowania paznokci, jednak lakier jest błyszczący i nie traci blasku, jaki lakier zwyczajny posiada tylko wtedy, gdy jest mokry. Zabieg zaczyna się od przygotowania płytki, poprzez opiłowanie, zmatowanie i wycięcie skórek. Jest to ważny krok, ponieważ zmatowanie płytki zapewnia lakierowi przyczepność i przedłuża jego trwałość. Po przygotowaniu płytki następnie nakładany jest na nią lakier bazowy, po czym po utwardzeniu go w specjalistycznej lampie nakłada się na niego lakier kolory, który także się utwardza. Lakier pokrywa się tak zwanym topem. To właśnie on jest odpowiedzialny za połysk, jak i trwałość manicure. Wszelkie nakładane warstwy utwardzane są w lampie UV lub LED. Inaczej dzieje się jedynie podczas wykonywania danych rodzai zdobień na paznokciach, niektóre wymagają mokrego lakieru, aby móc do niego przylec. Takim zdobieniem jest na przykład połyskujący pyłek. Ozdoby takie, jak diamenciki przytwierdzane są do płytki paznokcia za pomocą kleju.

Jeszcze niedawno do tej czynności używało się lakiery nawierzchniowego, jednak to pozbywało cyrkonię połysku. Manicure hybrydowy ma wiele zwolenniczek, lecz istnieją również osoby, które są przeciwne tego rodzaju zabiegom. Jednak posiada on tak wiele zalet, iż prym jaki wiedzie na rynku kosmetycznym z pewnością będzie trwał jeszcze długie lata.

Zostaw komentarz