korekta pochwy

Zabiegi ginekologii estetycznej

Medycyna estetyczna rozwinęła się ostatnimi laty i zajmuje się też dziedziną ginekologii. Ginekologia estetyczna powstała w 2004 roku w Ameryce. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i bardzo szybko rozwinęła się także w ośrodkach w innych krajach. W Polsce również można znaleźć kilka gabinetów zajmujących się kosmetoginekologią.

Dlaczego wykonuje się korektę pochwy?

korekta pochwyZabieg coraz częściej wykonywany to korekta pochwy, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Nie każda kobieta może poddać się takiemu zabiegowi. Na początku wymagana jest konsultacja z lekarzem, który będzie wykonywał plastykę pochwy. Jego zadaniem jest sprawdzenie, czy pacjentka wykazuje gotowość psychiczną do korekty oraz dowiedzieć się, jakie są jej oczekiwania wobec zabiegu. Jeżeli pacjentka pozytywnie przejdzie konsultację, można ustalić termin drugiego spotkania. Podczas niego przeprowadzone zostaną niezbędne badania. Koniecznością jest sprawdzenie, czy kwestie fizyczne pozwolą na korektę. Podstawowe badania to: EKG, badanie moczu i grupy krwi, poziom cukru i elektrolity. Kiedy badania wykażą, że nie ma przeciwwskazań do zabiegu, można zastosować metodę techniki komputerowej, która pozwoli pacjentce zobaczyć wirtualne efekty zabiegu. Jeżeli wykazuje taką potrzebę, może obejrzeć zdjęcia efektów osiągniętych u innych pacjentek.

korekta pochwyWażne jest, żeby poinformować pacjentkę o tym, jak przygotować się do zabiegu. W celu zmniejszenia ryzyka krwawienia, zakazane jest na dwa tygodnie przed planowanym terminem zabiegu zażywanie aspiryny. Poza tym, na zmniejszoną krzepliwość wpływać może też przyjmowanie witaminy E oraz leków stosowanych przy grypie. Jeżeli pacjentka jest paląca, na kilka dni przed zabiegiem powinna ograniczyć palenie papierosów. W dniu zabiegu najlepiej przybyć do kliniki na czczo, lub nie jeść przynajmniej sześć godzin przed zabiegiem. Operacja trwa od pół godziny do dwóch godzin. Wszystko zależy od tego, jak skomplikowane czynności będą przeprowadzane. Zabiegi które są najczęściej wykonywane to labioplastyka, czyli zmniejszanie warg sromowych, liporedukcja, czyli pomniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, czy też hymenoplastyka- odtworzenie błony dziewiczej. Istnieją też zabiegi pozwalające poprawić wrażenia seksualne kobiety. Zabieg korekcji pochwy z pewnością pomoże kobietom, które nie są zadowolone z wyglądu swoich miejsc intymnych.

Wiele kobiet posiada dyskomfort psychiczny z powodu skutków ubocznych przebytych porodów i ciąż. Może to wpływać na ich satysfakcję seksualną. Niestety, zabiegi ginekologiczne nie są jeszcze zbyt popularne w naszym kraju. Na szczęście coraz więcej klinik włącza do swojej oferty kosmetoginekologię, co pozwala kobietom na poprawę ich samopoczucia i pewności siebie.

Zostaw komentarz