wyciskarka do soku

Wyciskarki oraz sokowirówki do warzyw i owoców

Domowe soki od zawsze były najsmaczniejsze i najzdrowsze, ponieważ nie dodaje się do nich sztucznych konserwantów, jak i słodzików. Sok wraz z miąższem stanowi również bardzo zdrowy posiłek, który oprócz tego zawiera wiele witamin jest również pożywny i sycący. Warunkiem najwyższej zawartości witamin i minerałów w soku jest ich właściwe oraz zbilansowane dobranie.

Czy sok z wyciskarki jest lepszy od kupnego?

wyciskarka do sokuNiegdyś sądzono, iż do wyrobu własnych soków wystarczy sprawna wyciskarka. Jednak od momentu, gdy świadomość tego co powinniśmy jest i jakie produkty są dla naszego organizmu sprzyjające, a które wręcz przeciwnie pogląd na picie soków znacznie się zmienił. Znaczne różnice zauważyć również można pomiędzy działaniem sokowirówki, a wyciskarki. Najbardziej istotną różnicę stanowi proces działanie obydwu urządzeń. Sokowirówka działa poprzez szatkowanie i przecieranie owoców, natomiast domowa wyciskarka do soku hurom wyciska sok poprzez wyciskanie i miażdżenie warzyw oraz owoców. Wpływa to korzystnie na ich stan, jak również na zawartość w nich enzymów, witamin i składników mineralnych. Sokowirówkę od wyciskarki odróżnia także to, iż działa ona na nieco wyższych obrotach i w wyżej temperaturze. Wolnoobrotowe techniki miażdżenia i tłoczenia, dzięki dodatkowemu działaniu ślimaka wyciskany sok nie zostaje tłoczony w wysokiej temperaturze.

wyciskarka do sokuNiezależnie na jakie urządzenie się zdecydujemy pewnym jest, iż soki owocowo-warzywne są zdrowe. Istnieje osąd, że powinno spożywać się co najmniej pięć porcji waży i owoców dziennie. Składniki te wpływają na nasze zdrowie i witalność, jednak pomimo chęci niemożliwym jest zjedzenie pięciu różnych warzyw lub owoców w ciągu dnia. Dlatego sok jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego pozyskiwania wartościowych witamin i minerałów. Dane soki posiadają działanie oczyszczające, pobudzające, jak i regenerujące. Oczyszczenie organizmu z toksyn usprawniają jego działanie i pozytywnie wpływa na wygląd naszej cery, włosów, a także paznokci. Sok może być skomponowany z trzech podstawowych składników, jakimi są warzywa, owoce i woda. Jednak napój owocowy składa się głównie z wody, cukru, sztucznych dodatków, a dopiero na samym końcu z soków zagęszczonych i owocowych. Czy nie jest opłacalny w większym stopniu zakup wyciskarki, niż codzienne kupowanie soków w sklepie?

Z pewnością jest, dlatego tak wiele wyciskarek, jak również sokowirówek jest dostępne w sklepach branżowych, posiadających w asortymencie akcesoria, jak również większe urządzenia typu AGD. Picie soków to nie tylko moda, jest to przede wszystkim przyczynianie się do utrzymania zdrowia, tak ważnego do szczęśliwego i komfortowego życia.

Zostaw komentarz