ślub - obrączki

Wybór obrączek ślubnych dla młodej pary

Wybór obrączek ślubnych jest bardzo trudnym wyborem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli. Co roku w salonach jubilerskich pojawiają się nowe typy obrączek o różnych grubościach, kolorach i walorach ozdobnych. W dodatku jest to wybór na całe życie, dlatego nic dziwnego, że tak wiele par nie wie, w które powinni zainwestować – klasyczne czy może nietypowe?

Ważny dzień w życiu młodej pary

złote obrączkiPary, które stają przed wyborem obrączek, zwykle stawiają na klasykę – złoto. Jest to nie tylko tradycja, którą kultywowana jest od wielu pokoleń, lecz także to, że złoto jest bardzo trwałym materiałem jubilerskim. Nie czernieje i przez wiele lat wygląda naprawdę dobrze. Jest też świetnym materiałem, który można rozszerzyć lub zmniejszyć, a nawet przerobić. Niektóre pary przerabiają obrączki np. po zmarłych dziadkach, dzięki czemu zachowują nie tylko rodzinne tradycje, ale też mają pamiątkę po bliskiej osobie zawsze przy sobie. Jeszcze kilka lat temu obrączki musiały być takie same – gładkie, bez wzorów i o takiej samej grubości. Wciąż modne są złote obrączki ślubne szerokie, lecz wybiera się je raczej dla mężczyzn. Kobiety wybierają smuklejszą biżuterią z jakimś ozdobnikiem, np. małymi cyrkoniami czy diamencikami. Bardzo często przyszli małżonkowie zlecają także wykonanie graweru z datą ślubu, grawerem czy ksywką, którą nazywają swojego partnera.

ślub - obrączkiNależy również pamiętać o tym, że obrączki powinny podobać się przede wszystkim młodej parze, dlatego nie warto sugerować się podpowiedziami rodziny lub przyjaciół. Można wysłuchać ich zdania, oczywiście, lecz jeśli nie trafiają one w gust nowożeńców, nie należy ich wybierać. Oprócz klasycznych złotych obrączek na rynku można znaleźć także różowe oraz białe złoto. Obrączki te wyglądają bardzo nietypowo i oryginalnie. Chcąc odejść od klasycznego wyglądu obrączek, warto postawić na właśnie tego typu rozwiązania. Niektóre pary wybierają także czarne obrączki lub wytatuowane! Wszystko zależy od ich preferencji oraz środków finansowych. Jednakże jeśli zależy im na trwałych obrączkach, które będą z nimi na zawsze, nie warto oszczędzać. Obrączki ślubne są wyborem na całe życie, dlatego ich wyboru należy dokonać jak najbardziej świadomie, by w późniejszym okresie nie żałować.

W salonach jubilerskich można znaleźć wiele typów i rodzajów obrączek, które spodobają się każdemu. Niekoniecznie zawsze wybierać trzeba klasyczne, złote obrączki. Lepiej dopasować coś do swojego gustu niż sugerować się zdaniem innych. Nie trzeba bać się niekonwencjonalnych wyborów w tradycyjnych sytuacjach.

Zostaw komentarz