gabinet stomatologiczny rzeszów

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Z całą pewnością każda osoba marzy o pięknym, białym uśmiechu. By jednak móc go posiadać podstawowe okaże się dbanie o stan zdrowia uzębienia, a także regularne wizyty u stomatologa. Nie każdy wie, lecz w wybielaniu mogą pomóc także niektóre pokarmy oraz specyfiki jak jedzenie truskawek czy korzystanie z węgla. Można jednak zdecydować się na wybielanie zębów w gabinetach dentystycznych. W jaki sposób się to odbywa?

Gdzie wybielić zęby?

popularny gabinet stomatologiczny z RzeszowaJedną z usług świadczonych przez profesjonalnych stomatologów jest wybielanie oraz tak zwana fluoryzacja zębów. Można w łatwy oraz szybki sposób skorzystać z tego zabiegu, lecz przed nim najlepiej by odbyły się jeszcze inny proces – mowa o usunięciu kamienia oraz osadów nazębnych, czyli tak zwanej higienizacji jamy ustnej. By rozpocząć wybielanie, zęby powinny najpierw zostać oczyszczone z wszelkich przebarwień związanych z dietą czy używkami, a także z wcześniej wspomnianego kamienia. Dzięki temu efekt będzie długotrwały, ale także efektywny. Zabieg ten odbywa się w kilku etapach – pierwszym jest tak zwany „scaling”, czyli metoda oparta o działanie ultradźwięków, następnie wypiaskowanie, polerowanie różnymi gumkami lub w miarę potrzeby wiertłami szczelinowymi, a później wykonanie laseroterapii biostymulującej.

gabinet stomatologiczny rzeszówLasery te mają za zadanie stymulować procesy regeneracyjne w szczególnie dziąseł i szeroko pojętych tkanek miękkich. Po tych zabiegach można już zauważyć dużą zmianę, lecz kolejnym krokiem jest fluoryzacja, która to całkowicie uefektywni biel uzębienia. Warto wspomnieć, że zabieg ten należy wykonywać średnio co pół roku, aby regularnie utrzymywać efekt śnieżnobiałych, zadbanych zębów. W ten sposób uzębienie jest chronione przed próchnicą. Wybielanie zębów zaproponuje każdy popularny gabinet stomatologiczny z Rzeszowa oraz innych miast. Sam zabieg zostanie wykonany przez profesjonalistów, którzy znają się na swoim zawodzie, w związku z czym będzie wykonany w całkowicie bezpiecznych warunkach. Nowoczesna technologia sprawia, że każdy może być posiadaczem śnieżnobiałego uśmiechu. Wybielanie jest procesem składającym się z kilku etapów.

Najpierw powinny być skrupulatnie wyczyszczone przez stomatologa, a dopiero później można rozpocząć fluoryzację. Warto wspomnieć, że ostatni z wymienionych zabiegów poza walorami estetycznymi chroni również uzębienie przed potencjalną próchnicą, która mogłaby zainfekować całą jamę ustną. Obecnie wybielanie jest dostępne dla każdej osoby, dzięki czemu bardzo łatwo jest zostać posiadaczem pięknego i zdrowego uśmiechu.

Zostaw komentarz