dłonie uciskające okolice karku leżącego na brzuchu mężczyzny

Wpływ jednodniowego detoksu na pracę organizmu

Ajurweda zajmuje się zdrowiem fizycznym, duchowym i psychicznym. Z Indii pochodzą liczne zabiegi stosowane do poprawy pracy organizmu. Uznaniem cieszy się terapia Marma polegająca na stymulacji wybranych miejsc znajdujących się w połączeniach mięśni i stawów. Istnieją liczne korzyści zdrowotne, z którymi wiąże hinduska medycyna. Aby móc podjąć się terapii, warto pomyśleć o wcześniejszym stanie swojego organizmu.

Forma jednodniowego detoksu ajurwedyjskiego?

kobieta azjatka w ubrana w stylu dalekiego wschoduWedług wierzeń dalekowschodnich, istnieje 107 specjalnych punktów w ciele (marma), które się krzyżują w stawach, kościach czy też ścięgnach. Pogląd znajduje również swoje przełożenie w akupunkturze, akupresurze czy też siatsu. W praktyce masaż ajurwerdyjski polega na stymulacji tych miejsc, co wpływa na poprawę pracy organizmu. Istnieją liczne zalety, które wiążą się z przeprowadzanym zabiegiem. Mnisi z Dalekiego Wschodu wierzą, że metoda wprowadza w stan głębokiej relaksacji, ponieważ wpływa na synchronizację ciała, duszy i umysłu, a jej głównym celem jest wywarcie wpływu na równowagę organizmu i poprawa jakości życia. Warto mentalnie nastawić się do przeprowadzonego masażu, dlatego warto oczyścić swoje ciało poprzez jednodniowy detoks ajurwedyjski. Według Ajurwedy wszelkie toksyny w ciele powstają poprzez nieprawidłowe funkcjonowanie żołądka, dlatego podstawowymi elementami diety są naturalne elementy, czyli ciepła woda oraz rośliny.

dłonie uciskające okolice karku leżącego na brzuchu mężczyznyZ powodu zwierzęcych tłuszczy, zalecana jest minimalizacja lub zupełna rezygnacja z mięsa podczas oczyszczania organizmu. Jako że istnieje wiele dań, które mogą składać się z warzyw i owoców, warto zwrócić uwagę na pozycje dostępne w internecie. W Ajurwedzie stosuje się zasadę dotyczącą jedzenia. Należy napełnić żołądek w 1/3 pokarmem stałym oraz w 1/3 płynnym. Pozostała część powinna zostać pusta, ponieważ może źle wpłynąć na pracę organizmu. Oczyszczenie organizmu pozwoli na odzyskanie spokoju ducha. Z detoksem wiążą się zabiegi, które umożliwią pozbycie się wzdęć, eliminację migreny oraz aktywną walkę z depresją i lękiem. Uczeni z Dalekiego Wschodu wierzą, że za wszystkie problemy żołądkowe odpowiadają toksyny, dlatego ajurwedyjska dieta została opracowana tak, by skutecznie odświeżyć ośrodki marmy w organizmie.

Detoks powinien być podstawą do rozpoczęcia praktycznej części terapii, dlatego warto zwrócić na nią uwagę. Procesy obejmują wszystkie aspekty życia, przez co wpłyną na zdrowe ciało, ale i rozwój sfery duchowej. Należy pamiętać o tym, że każdy człowiek posiada inne zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego warto skonsultować dietę ze specjalistą.

Zostaw komentarz