terapia hellingera

W czym mogą pomóc ustawienia Hellingera?

Od pewnego coraz większa osób jest zdecydowanych na udział w terapii. Zanim jednak zapadnie decyzja o wzięciu w niej udziału, należy przede wszystkim przemyśleć jej rodzaj. Bardzo ważne jest bowiem to, aby dostosować rodzaj działań podejmowanych działań do przyczyny problemów danego pacjenta. Te bardziej tradycyjne rodzaje terapii, takie jak na przykład terapia poznawczo – behawioralna, mogą się bowiem okazać zupełnie nieskuteczne w pewnych sytuacjach.

Ustawienia Hellingera innowacyjną pomocą

terapia hellingeraMowa tutaj jest na przykład o różnego rodzaju problemach, związanych z prawidłowym funkcjonowaniem w systemie – czy to rodzinnym czy to zawodowym, czy też koleżeńskim. W rozwiązaniu tych właśnie problemów mogą znacznie pomóc efektywne ustawienia systemowe Berta Hellingera, które są rodzajem terapii, który cieszy się coraz większą popularnością. Głównymi przyczynami tego stanu rzeczy jest fakt, że ten rodzaj terapii umożliwia przede wszystkim spojrzenie na różne problemy z różnej perspektywy. Przede wszystkim ten rodzaj pracy z pacjentem jest polecany tym, którzy mają widoczne problemy w związku z toksyczną relacją z partnerem, w ułożeniu prawidłowych relacji z dzieckiem, czy też tym, którzy odczuwają różnego rodzaju objawy psychosomatyczne. Co więcej, ten rodzaj terapii jest zalecany osobom mającym problemy z zachowaniem spokoju, z poczuciem dogłębnego osamotnienia, jak również i wewnętrznej pustki.

terapiaBardzo ważnym elementem tej terapii jest fakt, że nie jest on skoncentrowany ściśle na opisywaniu różnych historii z życia i omówieniu ich z pacjentem. Bardzo często okazuje się, że źródło problemu jest ukrywane głęboko przez pacjenta, co może powodować że większość rodzajów terapii okazuje się być nieskutecznymi. Tymczasem terapia oparta na ustawieniach systemowych, koncentruje się na zobrazowaniu sytuacji, w której to pacjent znajduje się w jednym pomieszczeniu ze źródłem swoich problemów – to jest z dzieckiem, rodzicem, czy też chorobą. Dzięki takiemu spojrzeniu na sprawę pacjent może nabrać do całej sytuacji dystansu, co może też sprawić, że prawdziwe źródło problemów okaże się ukryte zupełnie gdzie indziej. Sam przebieg ustawień hellingerowskich często okazuje się być niespodzianką, zarówno dla pacjenta jak i terapeuty, ale przynosi szybkie uczucie ulgi.

Od pewnego czasu widać znaczne zmiany, jeśli chodzi o podejście do rozwiązywania problemów człowieka na spotkaniach terapeutycznych. Coraz częściej terapie koncentrują się na nieprawidłowym funkcjonowaniu pacjenta w różnych systemach, w tym w systemie wewnętrznym. Ten rodzaj terapii, może przynieść widoczne rezultaty oraz szybką ulgę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, skorzystaj z informacji, które znajdują się na stronie www.dorotakraszewska-ustawienia.com!

Zostaw komentarz