wypełnianie bruzd

Usuwanie bruzd i zmarszczek

Istnieje wiele gałęzi medycyny oraz chirurgii estetycznej, która pomaga wielu osobom zwalczać defekty skóry, jak i ciała powstałe z biegiem czasu, poprzez przebyte choroby lub wypadki. Jedna z popularnych gałęzi medycyny jest dermatologia estetyczna. Podstawowymi zabiegami, jaki wykonują lekarze dermatologi estetycznej jest wypełnianie bruzd, zmarszczek oraz tak zwanej doliny łez.

Na czym polega wypełnianie bruzd i zmarszczek?

wypełnianie bruzd Wszelkie zabiegi odbywają się najczęściej przy użyciu popularnego kwasu hialuronowego. Defekty te pojawiają się z biegiem czasu. Każdy człowiek podlega procesom starzenia, jakie zachodzą w jego organizmie. Widoczne są one na całym ciele, lecz w największym stopniu w okolicy twarzy, szyi oraz dekoltu. Z wiekiem zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej. Zanik podściółki skutkuje zapadaniem się danych okolic twarzy, takich jak okolica nad górną wargą, jak również okolice policzków. Zwiotczenie nie dotyczy jednak wyłączenie skóry twarzy, lecz również całego ciała, a także dotyczy mięśni. Spadek elastyczności mięśni mimicznych powoduje opadanie kącików oczu oraz ust. Wszystkie wymienione procesy doprowadzają do linijnego zagłębiania się skóry od skrzydełek nosa, aż po płatki uszu. W ten sposób wytwarza się tak zwana bruzda nosowo-wargowa. Wypełnianie bruzd Katowice wykonywane jest w wielu klinikach medycyny estetycznej w tym mieście.

wypełnianie bruzd Wiele klinik zajmuje się neutralizują tego defektu, który wpływa niekorzystnie na nasz wygląd. Do wypełnienia wszelkiego rodzaju bruzd, blizn oraz zmarszczek używa się wcześniej wspomnianego kwasu hialuronowego oraz tłuszczu pobranego z ciała pacjenta, a także osoczem. Kwas hialuronowy nie jest szkodliwy dla organizmu, tak jak na przykład potocznie zwany botox, będący toksyną botulinową. Kwas hialuronowy jest jednym z naturalnych składników naszej skóry, wytwarzanym przez fibroblasty, stanowiące główną populację komórek budulcowych. Jego rolą jest przede wszystkim jest produkcja włókien hialuronowych oraz ochrona powłok skórnych przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W Polsce istnieje wiele preparatów do iniekcji powyższego kwasu. Wiele marek oraz producentów wyprodukowało preparaty w postaci serum, kremu oraz żeli zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy nieusieciowany.

Ten typ kosmetyków służy głównie do mezoterapii igłowej oraz bezigłowej. Warto pamiętać o tym, aby preparat z kwasem hialuronowym w swoim składzie posiadał również glicerynę lub glicerol, który ma działanie nawilżające oraz konserwujące. Przedłuża on działanie i żywotności kwasu, jak i wpływa na jago skuteczność.

Zostaw komentarz