podkład kryjący

Trwały podkład kryjący w płynie

Wiele ostatnio prowadzonych sond ulicznych oraz ankiet dowodzi, że większość Polek zapytana o to po jaki kosmetyk sięga najczęściej przeważnie wybiera podkład. Sporo z nas boryka się bowiem z różnymi niedoskonałościami cery, które nasilają się zwłaszcza w okresie dojrzewania.

Podkład z dobrą pigmentacją

podkład kryjącyWypryski, wągry, rozszerzone pory, blizny czy przebarwienia – wszystkie te skazy skutecznie zakryje dobrze kryjący fluid, który posiada w swym asortymencie większość marek kosmetycznych. Jaki powinien być podkład idealny i jakimi przesłankami należy kierować się podczas wyboru odpowiedniego dla nas fluidu? Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele różnorodnych podkładów, które występują w różnych wersjach kolorystycznych. Z racji tego, że większość Polek posiada jasną karnację, najczęściej sięgamy po najjaśniejsze odcienie, które posiadają neutralne, lub zimne tony. Podczas wyboru odpowiedniego produktu warto także zwrócić uwagę na jego konsystencję. Wyróżniamy bowiem podkłady płynne, mineralne (a więc sypkie) oraz bardziej kremowe, swoistą innowacją są natomiast fluidy w sztyfcie, które rozprowadza się za pomocą specjalnych gąbeczek.

podkład kryjącyNajwiększą popularnością wciąż jednak cieszy się podkład kryjący w płynie, który posiada bardzo dobrą pigmentację, przez co zakryje większość nawet najbardziej rozległych czy zaognionych zmian skórnych. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet cera tłusta paradoksalnie potrzebuje nawilżenia, warto więc wybierać produkty, które nie tylko zmatowią naszą skórę, ale również nawilżą jej głębsze warstwy, dzięki czemu nasza twarz będzie rozświetlona. Większość cenionych wizażystów w swych makijażach odchodzi bowiem od płaskiego, tępego zmatowienia twarzy, na rzecz delikatnego, naturalnego rozświetlenia, które nadaje skórze zdrowy blask. Idealny podkład kryjący powinien być również trwały, raz zaaplikowany powinien utrzymać się na naszej skórze przez 5-8 godzin. Bardzo ważna jest również odpowiednia aplikacja podkładu. Cięższe, bardziej treściwe fluidy warto nakładać na twarz za pomocą specjalnej gąbeczki czy pędzla, akcesoria te sprawią, że rozprowadzony na twarzy produkt będzie wyglądał o wiele bardziej naturalnie. Za pomocą owych akcesoriów możemy również budować krycie, które będzie nam najbardziej odpowiadać. Większość drogerii stacjonarnych oraz internetowych oferuje klientkom różnorodne fluidy, które dedykowane są konkretnym typom skóry.

Jeśli borykasz się z trądzikiem lub zmianami potrądzikowymi warto decydować się na matujące, mocno kryjące fluidy, które nie tylko przykryją wszelkie niedoskonałości, ale również zmatowią naszą cerę, dzięki czemu w ciągu dnia nie będzie się ona świecić. Na rynku dostępne są zarówno tanie, jak i drogie produkty, każdy z nas z całą pewnością znajdzie więc coś dla siebie.

Zostaw komentarz