tlenoterapia

Terapia hiperbaryczna – na czym polega i co daje?

Jest wiele sposobów na poprawę samopoczucia, wyglądu, czy zdrowia. Można wybrać się na spacer na łonie natury, zapisać się na nowoczesny zabieg kosmetyczny, czy przyjmować suplementy diety. Grunt to wiedzieć, jaki efekt chce się osiągnąć i co ma nam dać dana rzecz.

Tlenoterapia, na czym polega?

miernik Czasem jednak można wybrać wersję typu ,,trzy w jednym”, a więc miło spędzić czas, a także zadbać o zdrowie i urodę. Jak to zrobić? Idealna będzie tu skuteczna terapia hiperbaryczna we Wrocławiu. Klient wchodzi do specjalnej szczelnie zamkniętej komory i zostaje tam około kilkudziesięciu minut, zwykle nie dłużej niż godzina. Terapia polega na tym, że czysty tlen dostarczany jest do krwi i osocza. Dzięki temu cały organizm odczuwa skutki tlenoterapii i to już po jednej sesji, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by regularnie odbywać sesje w komorze. Jakie są zalety terapii? Na pewno zauważymy wpływ na nasz wygląd. Dotleniona cera stanie się jędrniejsza, koloryt stanie się zdrowszy, do tego można pozbyć się wyprysków, a nawet symptomów łuszczycy. Kosmetyki lepiej zadziałają, a dzięki zwiększonej produkcji kolagenu zlikwidowane zostaną drobne zmarszczki.

tlenoterapia Tlenoterapia jest też polecana u osób po poparzeniach i z trudno dojącymi się ranami – sesje w komorze przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek. Wiele badań wskazuje też na to, że czysty tlen może przyspieszać metabolizm i pomagać w usuwaniu toksyn z organizmu, w związku z czym wpływa na proces odchudzania. Sesje terapeutyczne w komorze zalecane są też seniorom oraz sportowcom, szczególnie tym po urazach i kontuzjach. Tlenoterapia przyspiesza regenerację organizmu, zmniejsza stany zapalne oraz ból. Bezpośrednim skutkiem jest właśnie lepsze samopoczucie i mniejsze odczuwanie dolegliwości. Z czasem obrzęki znikają, kości się szybciej zrastają, a pacjent wraca do pełnej sprawności. Specjaliści zalecają udanie się na tlenoterapię osobom z problemami z płodnością, cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, po zawałach i udarach, a także dla dzieci z autyzmem. W ich przypadku terapia w komorze będzie idealnym uzupełnieniem konwencjonalnych metod leczenia w szpitalach.

Kończąc rozważania, tlenoterapia może być wykorzystywana jako jedyna lub uzupełniająca terapia. Sprawdzi się u dzieci i seniorów, osób po urazach i przewlekle chorych. Wpływa korzystnie na cały organizm, a także poprawia samopoczucie i pozwala osiągnąć zdrowy wygląd skory. Na pewno każdy może wypróbować sesje hiperbaryczne w specjalnej komorze- na pewno nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.

Zostaw komentarz