maść na skórę

Szampon na łuszczycę – jakie składniki powinien posiadać?

Łuszczyca jest przewlekłą, niezakaźną chorobą skóry, której objawy są bardzo uciążliwe dla każdego, kto się z nią zmaga. Jest to schorzenie, którego nie można wyleczyć – mimo wielu badań nie został znaleziony lek, który pozwoliłby pozbyć się choroby całkowicie. Istnieją jednak preparaty i sposoby na złagodzenie objawów, jakie pojawiają się przy łuszczycy.

Jakie preparaty na łuszczycę wybrać?

szamponPrzede wszystkim należy udać się do specjalisty – dermatologa, który zdiagnozuje chorobę i zobaczy, w jakiej jest fazie. To on będzie w stanie podpowiedzieć jakie leki najlepiej stosować, a czego lepiej unikać. Wiele osób myli początkowe objawy łuszczycy z łupieżem – są one podobne, ponieważ w obu przypadkach z głowy sypie się biały pył, jednak zdecydowanie nie jest to samo, więc warto wybrać się do dermatologa, który zdiagnozuje łuszczycę. Jak pielęgnować skórę głowy? Przede wszystkim należy używać dobry szampon łuszczyca to poważne schorzenie i trzeba wyjątkowo o siebie dbać, jeśli się choruje. Nie można jej wyleczyć, jednak da się wyeliminować jej objawy. Trzeba być cierpliwym i codziennie wykonywać konkretne rytuały. Odpowiedni szampon, czyli jaki? To taki, który będzie miał tylko i wyłącznie delikatny skład. Pod żadnym pozorem nie należy używać szamponów, które posiadają w sobie substancje podrażniające skórę.

maść na skóręMowa tutaj o różnego rodzaju barwnikach, konserwantach czy sztucznych aromatach. Jakie składniki natomiast powinny się w takim szamponie znaleźć? Powinien być wzbogacony między innymi o ekstrakty roślinne. Najbardziej polecany jest dziegieć brzozowy – naturalny składnik, który ma działanie przeciwzapalne, złuszczające i odkażające, czyli właśnie wszystko to, co jest potrzebne osobom chorym na łuszczycę. Dodatkowo pożądanymi składnikami są środki keratolityczne, które zmiękczają naskórek. Szampon powinien być stosowany regularnie i najlepiej postawić na jedną sprawdzoną markę, która pomaga zminimalizować objawy. Należy również używać szczotek tylko z naturalnego włosia, aby nie podrażniać i tak już bardzo wrażliwej skóry. Najlepiej jest też zminimalizować, a najlepiej całkowicie zniwelować inwazyjne modelowanie włosów – mowa tutaj na przykład o farbowaniu. Mimo że łuszczycy nie można wyleczyć, da się z nią walczyć i osiągać zadowalające efekty.

Objawy tego schorzenia są uciążliwe dla każdego chorego – swędzenie, sypiący się pył widoczny na włosach i ubraniach, a także rany, które ciężko ukryć – nie jest to przyjemne dla nikogo, kogo dotknęła ta choroba. Jednak stosowanie specjalnych szamponów na łuszczycę może w dużym stopniu pomóc w walce z nią.

Zostaw komentarz