biżuteria celebrytki

Jak stworzyć niepowtarzalną biżuterię?

Kolczyki czy bransoletki to jedne z najchętniej wybieranych przez kobiety dodatków do stylizacji. Złote, srebrne, platynowe, z brylantami, czy szafirami – wybór jest naprawdę duży.

Samodzielnie wykonana biżuteria

biżuteria celebrytkiW sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć wiele ciekawych modeli biżuterii. Niemniej jednak zawsze znajdą się klientki, które będą oczekiwały jeszcze czegoś więcej. Wtedy rozwiązaniem może stać się wykonywanie własnoręcznie biżuterii lub też projektowanie jej na zamówienie. Jak się do tego zabrać? Najłatwiej jest właśnie zlecić komuś wykonanie niepowtarzalnej biżuterii. Takie zlecenia najczęściej nie są przyjmowane przez największe marki (te mogą co najwyżej zmienić rozmiar pierścionka zaręczynowego), ale przez te bardziej specjalistyczne, mniej znane, czy przez twórców-freelancerów. Wtedy możemy podesłać nasz projekt do wykonania, czy też zmodyfikować projekt gotowy np. subtelna biżuteria celebrytki będzie złota, a nie srebrna. Trzecia opcja to spotkanie się z projektantem, omówienie czego się oczekuje (np. wiszących kolczyków z brylantami na wesele w stylu nowoczesnym) i czekanie na podesłanie szkiców. Oczywiście, biżuteria robiona na zamówienie będzie droższa od tej gotowej, jednak daje nam gwarancję, że nikt inny nie będzie miał takich błyskotek. Drugie podejście do tworzenia niesamowitej biżuterii to samodzielne jej tworzenie. W domowych warunkach możemy tworzyć biżuterię z filcu, masy ceramicznej, drewna, czy miękkich metali. Powodzeniem cieszą się także koraliki oraz kryształki.

biżuteriaBardziej wprawione osoby mogą eksperymentować ze srebrem i złotem, czy innymi metalami. W ten sposób nawet subtelna biżuteria celebrytki może zostać stworzona przez nas w domowych warunkach. Wszystko zależy od tego czy jakie produkty kupimy oraz jaki sprzęt posiadamy. Nie wszystkie formy da się stworzyć bez odlewów, a tylko z półproduktami. Najczęściej wykonywane w domu są kolczyki, ponieważ kupuje się do nich gotowe zawieszki i przywiesza koraliki, czy kryształki według pomysłu. W stworzeniu rewelacyjnych wyrobów biżuteryjnych dużą rolę posiada internet. Tam znajdziemy nie tylko liczne inspiracje i zdjęcia biżuterii, ale także tutoriale, internetowe kursy, czy instrukcje, dzięki którym nawet osoba początkująca może sobie poradzić z tym wyzwaniem. W internecie także znajdziemy wiele sklepów z półproduktami i narzędziami do wyboru biżuterii, co jest często jedyną opcją dla osób, które mieszkają w małych miastach i nie mogą liczyć na sprzedaż stacjonarną.

Warto zaznaczyć, że stworzenie własnej biżuterii na pewno będzie tańsze niż zlecenie tego projektantowi, jak i przyniesie nam więcej satysfakcji.

Zostaw komentarz