masaż ajurwedyjski twarzy

Sposoby na relaks – kąpiel, masaż i inne

Po ciężkim dniu pracy każdy marzy jedynie o tym, żeby się zrelaksować. Jednak definicji relaksu może być wiele. Dla jednych to możliwość przeczytania książki, dla innych spacer w parku, czy obejrzenie filmu. Z drugiej strony po całym dniu ma się ochotę na wzięcie prysznica, przebranie się w wygodne ubrania i zadbanie o własny wygląd.

Czy można jakoś połączyć te dwie kwestie?

masaż twarzy Jak najbardziej! Rozwiązaniem może być udanie się do gabinetu odnowy biologicznej lub urządzenie sobie w domu własnego salonu Spa. W pierwszym przypadku sesja relaksacyjna zwykle zaczyna się od gorącej kąpieli w borowinie, błocie, czy wodzie z dodatkiem świeżych kwiatów i olejów. Ciepła woda rozluźnia mięśnie, likwiduje ból i przygotuje skórę do dalszych zabiegów. Następnie wykonywany jest peeling całego ciała. Złuszczy martwy naskórek, wygładzi skórę i poprawi wchłanialność kosmetyków. Modne są zabiegi wschodnie wykorzystujące czarne mydło, glinkę oraz rękawicę kessa. Następnym krokiem jest leczniczy masaż ajurwedyjski abhyanga. To masaż całego ciała z wykorzystaniem wonnych olejków. Dzięki niemu wejdziemy na wyższy poziom relaksu. Pięknie pachnące olejki działają aromaterapeutycznie, co dodatkowo podnosi komfort zabiegu. Po masażu czas na wmasowanie w ciała bogatego, odżywczego masła i gotowe!

masaż ajurwedyjski twarzy Co jednak możemy zrobić w domowych warunkach kiedy nie stać nad na Spa? Do wanny warto wrzucić pachnące musujące kule, wlać płyn do kąpieli który stworzy mnóstwo piany lub inny dobry kosmetyk. Podczas mycia można wykonać sobie masaż gąbką lub rękawicą, czy też zrobić peeling – najlepszy będzie ten olejowy dużymi granulkami, które usuną dokładnie martwe komórki naskórka. By umilić sobie ten czas można zapalić świece zapachowe i postawić je na brzegu wanny. Następnym krokiem będzie zastosowanie balsamu, masła, czy olejku do ciała. Podczas jego smarowania także można wykonać masaż – dzięki temu też kosmetyk szybciej się wchłonie. Podczas sesji Spa nie można zapominać też o pielęgnacji twarzy. Warto nałożyć sobie maseczkę, wykonać złuszczanie skóry, czy masaż z użyciem rollera. W salonie Spa zwykle wykonuje się masaż ,,ręczny”, po którym nakłada się krem.

Jak widać zarówno w profesjonalnym gabinecie odnowy biologicznej jak i w naszym domu można się bardzo dobrze zrelaksować. Gorąca kąpiel, peeling, masaż i kremowanie sprawią, że poczujemy się jak nowo narodzeni, a nasza skóra będzie nam z pewnością wdzięczna. Warto od czasu do czasu zadbać o siebie kompleksowo i pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Zostaw komentarz