oczy

Skuteczne sposoby na redukcję cieni pod oczami

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet na świecie. Nieestetyczne worki pod oczami mogą mieć różne przyczyny – od niewyspania się, po zmiany związane z wiekiem, po skłonności genetyczne, niedobory, a nawet poważną chorobę. Aby skutecznie walczyć z efektami opuchlizny oczu, konieczne jest znalezienie ich przyczyny.

Jak poradzić sobie z cieniami pod oczami?

okoCienie pod oczami powstają najczęściej wskutek przemęczenia, niewyspania się i kiepskiej jakości snu. Brak odpowiedniego dotlenienia i regeneracji sprawia, że skóra staje się blada, przez co znajdujące się pod nią liczne naczynia krwionośne i stają się dużo bardziej widoczne. Dodatkowy obrzęk i opuchlizna w okolicy oczu dodatkowo pogłębiają efekt worków pod oczami. Walka z tego typu dolegliwością jest dość prosta – wystarczy odpowiednio zadbać o jakość snu w następujących nocach, a skóra pod oczami samodzielnie powróci do jej naturalnego stanu. Warto przy okazji zadbać także o odpowiednie nawilżenie skóry. Kolejną przyczyną powstawania cieni pod oczami jest wiek. Wraz z procesami starzenia skór a pod oczami staje się cieńsza, w efekcie uwydatniając znajdujące się pod nią naczynia krwionośne. Niestety w tym przypadku nawet zdrowy sen nie jest wystarczająco efektywny, jednak istnieją inne, skuteczne sposoby walki z opuchlizną pod oczami.

oczyAby im zapobiec, warto już w młodym wieku dbać o odpowiedni stan skóry wokół oczy, stosując dedykowane do niej preparaty – kremy, olejki, lub emulsje. Odpowiednie nawilżenie zabezpiecza skórę i spowalnia procesy starzenia. Niestety czasem się zdarza, że mimo młodego wieku i zdrowego trybu życia pod oczami pojawiają się cienie. Najczęściej związane jest to z genetycznymi predyspozycjami, niedoborem ważnych minerałów, głównie żelaza, a nawet chorobą. Warto odwiedzić lekarza przed przetestowaniem innych rozwiązań. Redukcja cieni pod oczami, powinna przede wszystkim obejmować troskę o zdrowy styl życia, a także odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki bogate w antyoksydanty, jak witamina C. W przypadku, gdy kosmetyki nie dają oczekiwanych efektów, warto rozważyć wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Najmniej inwazyjne będą peelingi, poprawiające ukrwienie i nawilżenie skóry, jednak najlepszy efekt przyniesie połączenie peelingu i mezoterapii igłowej.

Cienie pod oczami mogą być przyczyną kompleksów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Aby uniknąć konieczności maskowania niedoskonałości, warto już od najmłodszych lat zadbać o odpowiednie zdrowie i pielęgnację cery. W przypadku bardziej zaawansowanego problemu konieczne może okazać się skorzystanie z zabiegu medycyny estetycznej lub wybranie się do lekarza w celu dokładnego zbadania stanu zdrowia.

Zostaw komentarz