dieta z dostawą do domu

Rodzaje diety z dostawą

Z jednej strony nie można nie zauważyć rosnącej popularności kulinarnych programów, czy książek kucharskich na listach bestsellerów, z drugiej strony rośnie grupa osób, które są tak zapracowane, że nie mają kiedy gotować. Zawsze znajdą się też tacy, dla których przebywanie w kuchni jest nudne i stanowi stratę czasu.

Dobrze skomponowana dieta

 dieta z dostawą do domu Dawniej takie osoby skazane byłyby na stołowanie się na mieście, czy kupowanie mrożonek. Na szczęście teraz jest więcej opcji. Jedną z nich jest polecana dieta z dostawą do domu w Poznaniu. Firma cateringowa przygotuje pięć posiłków zapakowanych w pudełka jednorazowe, a następnie kurierzy dostarczą je pod drzwi. Zazwyczaj dostawa posiłków na wtorek odbywa się w poniedziałek późnym wieczorem – nawet o 22. wybierając taką opcję ma się pewność, że jedzenie będzie miało odpowiednią ilość kalorii, będzie także pysznie smakowało. Jakie rodzaje diety można wybrać? Z pewnością prym wiedzie dieta odchudzająca. Są diety 1500 kalorii, ale też diety 500 kalorii, czy nawet diety sokowe, jeśli potrzebujemy szybkiej detoksykacji i oczyszczenia organizmu. W posiłkach tego typu dominować będą surowe owoce i warzywa, płatki i ziarna (np. owsianki i musli), jak również potrawy przygotowane na parze lub gotowane. Mało będzie dań duszonych czy smażonych. Coraz większą popularnością cieszą się diety bezmięsne.

 dieta z dostawą do domu Może to być dieta fleksitariańska (z małą ilością mięsa), dieta wegetariańska lub w opcji wege+ryby, jak i dieta wegańska (bez mięsa i produktów odzwierzęcych np. jajek, mleka, miodu). Niektórzy rezygnują z mięsa ze względów etycznych (zabijanie zwierząt), klimatycznych (duże farmy przyczyniają się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla), czy też zdrowotnych (szczególnie czerwone mięso negatywnie wpływa na organizm). Dobra firma cateringowa będzie oferowała też diety dopasowane do konkretnych schorzeń np. dieta hashimoto, dieta dla osób z insulinoodpornością, czy dla osób unikających glutenu. Takie posiłki muszą być konsultowane z dietetykiem i przygotowywane tak, by korzystnie wpływały na zdrowie i samopoczucie klienta. Czasem jest też opcja by modyfikować wybraną dietę np. wziąć tę odchudzającą ale zaznaczyć, że ma się alergię na jakiś składnik.

Reasumując, dieta z dostawą do domu to ciekawa propozycja dla osób, które chcą się odchudzić, przejść na dietę wegetariańską, czy też podratować swoje zdrowie, ale nie mają czasu lub chęci na gotowanie w domowym zaciszu. Smaczne i zdrowe jedzenie w pudełkach sprawi, że zawsze pod ręką będziemy mieć pełnowartościowy posiłek.

Zostaw komentarz