odchudzanie

Popularne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientek, gabinety kosmetyczne wyposażają się w nowe maszyny wspomagające modelowanie sylwetki. Dostępnych na rynku jest kilka rodzajów mniej i bardziej inwazyjnych zabiegów antycellulitowych. Gabinety specjalizujące się w masażach zaczęły również oferować całą gamę usług obejmujących zabiegi odchudzające i poprawiające krążenie. Większość z nich jest jednak stosunkowo droga, gdyż dopiero po serii kilku zabiegów widać pierwsze zmiany.

Jakie zabiegi są najlepsze?

masaż - zabieg odchudzającyDo najmniej inwazyjnych zabiegów należą masaże antycellulitowe wykonywane ręcznie. Przez odpowiednią siłę nacisku i technikę poprawiane jest krążenie i jędrność masowanej skóry. Masaże wykonuje się w kierunku głowy, by odpowiednio pokierować płyny ustrojowe. Zabiegi odchudzające w gabinetach kosmetyki i medycyny estetycznej zwykle przeprowadzane są z udziałem maszyn o różnym działaniu. Najczęściej wykonywanymi zabiegami są terapie wykorzystujące siłę fali akustycznej rozbijającej komórki tłuszczowe. Usprawnia krążenie krwi i limfy, pomaga zredukować centymetry w obwodach partii ciała poddawanych zabiegowi oraz ujędrnia i wygładza skórę. Dzięki temu działa również na rozstępy, blizny i zmarszczki. Dobrym zabiegiem poprawiającym krążenie jest także masaż chińską bańką. Opiera się on na próżniowym zassaniu fragmentu skóry, pobudzając procesy przemiany materii, przyczyniając się do zmniejszenia tzw. skórki pomarańczowej.

odchudzanieZabiegi drenażu limfatycznego oczyszczają organizm z toksyn, poprawiają obieg krwi i limfy, są skuteczne w walce z komórkami tłuszczowymi. Pomagają w redukcji obrzęków ciała, uelastyczniają zwiotczałą skórę. Zazwyczaj decydując się z góry na kilka zabiegów, bądź cały pakiet kuracji, można otrzymać zniżkę na całość terapii. Bardziej inwazyjnymi metodami są operacje zmniejszenia żołądka, odsysanie tłuszczu, czy popularny w Stanach Zjednoczonych „balonik”. Jest on najłagodniejszym zabiegiem spośród metod inwazyjnych. Polega na wprowadzeniu do żołądka balonika, następnie następuje napompowanie go do rozmiarów uniemożliwiających jego wędrówkę do dalszych partii układu pokarmowego. Dzięki niemu zmniejsza się powierzchnia w żołądku, przez co osoba go posiadająca odczuwa szybciej wrażenie sytości, jedząc mniejsze porcje, dzięki temu chudnie. Ta metoda nie jest jednak uważana za przynoszącą stałe skutki, gdyż czasem po usunięciu balonika, pacjent ma do dyspozycji więcej miejsca w żołądku, przez co może powrócić do złych nawyków żywieniowych.

Należy liczyć się z tym, że inwazyjne metody mogą nieść za sobą więcej skutków ubocznych niż masaże i zabiegi z użyciem maszyn redukujących tkankę tłuszczową. Jednak zanim zacznie się uczęszczać do gabinetów, bądź nim trafi się na stół operacyjny, warto spróbować pozbyć się nadmiaru kilogramów i tkanki tłuszczowej w naturalny sposób, poprzez polepszenie swojej diety i zwiększenie aktywności fizycznej, co w głównej mierze może przyczynić się do poprawy wyglądu i samopoczucia.

Zostaw komentarz