rodzinny obiad

Pomysły na rodzinny obiad

Monotonna dieta jest niezdrowa, a jedzenie ciągle tych samych dań może po prostu zbrzydnąć. Nawet jeśli uwielbiamy kotlety, sałatkę Cezar, czy zupę ogórkową to nie chcemy ich jeść codziennie. Jednak wymyślanie nowych dań, które posmakują całej rodzinie nie jest łatwe, szczególnie że maluchy lubią znane smaki i nie cenią eksperymentów. Jak zatem przygotować coś nowego, by zachwycić domowników?

Obiad dla całej rodziny

rodzinny obiadZawsze można udać się na smaczny rodzinny obiad w Krakowie do jednej z wielu restauracji. Tam profesjonalni kucharze przygotują dla nas posiłki, które wymagają niekiedy kilku godizn spędzonych w kuchni, czy posiadania specjalistycznego sprzętu. Nie musimy też martwić się o sprzątanie, bo to nie my zmywamy naczynia. Warto celować przede wszystkim w restauracje mające plac lub kącik zabaw dla maluchów – wtedy dzieci mogą pohasać w oczekiwaniu na serwowanie dań. Wyjście do restauracji można połączyć ze spacerem po mieście, zakupami, czy wypadem do dziadków. Wadą rozwiązania jest to, że trzeba nieraz daleko dojechać do restauracji, koszty mogą być spore, a rodizna nie ma okazji do integracji ani spokojnej rozmowy. Zawsze jednak jest opcja druga, a mianowicie zorganizowanie rodzinnego obiadu w domu.

rodzinny obiadMożna wtedy ładnie udekorować stół, postawić stylową zastawę i sztućce. To także świetna opcja by ugotować coś wspólnie. Wiadomo, że dzieci nie powinny używać ostrych narzędzi, ani mieszać w garnku z wrzątkiem. Jednak zawsze mogą degustować dania, porwać listki sałaty na kanapki, czy dać posypkę na domowe babeczki z polewą czekoladową. W ten sposób zachęci się dziecko do wykonywania obowiązków domowych, a nuż pokocha gotowanie? Warto też poświęcić nieco czasu na wybranie odpowiedniego przepisy. Skoro mamy więcej czasu wolnego w weekend to można przygotować coś, co jest bardziej pracochłonne np. dwudaniowy obiad, czy upieczenie domowego ciasta. Na pewno wszyscy domownicy to docenią. Co spodoba się i dorosłych i dzieciakom? Do zupy zamiast zwykłego makaronu można dodać kluseczek czy makaronu w kształcie literek czy zwierzaczków. Na danie główne można przygotować pizzę czy hamburgery tylko że w zdrowszej wersji np. z pełnoziarnistą bułką, warzywnym kotletem i chudym serem. A co na deser? Domowe lody to połączenie śmietanki i wybranego owocu schłodzone przez kilka godzin.

Dobre będą też babeczki, bo ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a można je ładnie dekorować razem z dzieckiem np. kremami, posypkami, polewami, owocami. Z pewnością weekendowy obiad to idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną, na co nie zawsze jest czas w tygodniu.

Zostaw komentarz