dobry dietetyk

Pierwsza wizyta u dietetyka — co trzeba wiedzieć?

Wiele osób, które mają problemy z wagą, na własną rękę poszukuje diet, które mogą pomóc zrzucić dodatkowe kilogramy. Nie jest to jednak rozsądne, ponieważ sposób odżywiania powinien zostać dobrany do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Gdy ktoś czuje się źle w swoim ciele i cierpi z powodu złego samopoczucia, warto by wybrał się do profesjonalnego dietetyka.

Polecany dietetyk z Rybnika

dobry dietetykJak przygotować się do pierwszej wizyty? Dietetyk to osoba, która posiada medyczną wiedzę na temat zdrowego odżywiania zarówno w zdrowiu jak i w chorobie. Może zajmować się doborem odpowiedniego jadłospisu w żywieniu zbiorowym, ale też dla klienta indywidualnego. Praca tego specjalisty jest doceniana przez coraz więcej osób, które chcą skutecznie i bez uszczerbku na kondycji organizmu, pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Dobry dietetyk w Rybniku i innych miastach jest więc na wagę złota. Ponieważ rodzaj diety uzależniony jest od stanu zdrowia przed współpracą z dietetykiem, warto wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia, lipidogram, poziom TSH oraz badania stężenia cukru we krwi. Wyniki należy zabrać ze sobą do dietetyka. Wielu specjalistów wymaga także dzienniczka żywieniowego, który wypełniany był skrupulatnie przynajmniej przez trzy dni. Warto wybrać dni powszednie i jeden dzień weekendowy.

dobry dietetykW opisie powinny znaleźć się wszystkie posiłki, także wszelkie przekąski. Pierwsza wizyta to przede wszystkim dokładny wywiad. Mogą paść pytania o zażywane leki, historię chorób, nawyki żywieniowe, ale też o stopień aktywności, uprawiany sport, rodzaj wykonywanej pracy lub o porę i ilość snu. Informacje na temat preferencji jedzeniowych, stanu zdrowia, spędzania czasu pomogą znaleźć dietetykowi przyczynę problemów i ułatwia ustalenie odpowiedniej diety. W wielu nowoczesnych gabinetach, na pierwszej wizycie, wykonywana jest analiza składu masy ciała. Do wykonania pomiarów potrzebne jest specjalne urządzenie. Badanie umożliwia zmierzenie tkanki tłuszczowej i mięśniowej, a także określenie zawartości wody i innych elementów. Na dzień przed i w dniu wizyty należy zrezygnować z intensywnego treningu oraz spożywania alkoholu. W dniu wizyty nie powinno się korzystać z sauny, a na kilka godziny przed badaniem trzeba zrezygnować przyjmowania posiłków i ograniczyć spożywanie napojów. Szczegółowe wytyczne powinny zostać przekazane przez dietetyka. Wizyta u dietetyka może być pierwszym krokiem ku zdrowemu trybowi życia.

Dobre odżywanie może wpłynąć na redukcję masy ciała, ale też polepszyć samopoczucie. Wybór diety na własną rękę może być nie tylko nieskuteczny, ale nawet szkodliwy. Warto więc zdecydować się na poradę specjalisty i odpowiednio przygotować się do pierwszego spotkania.

Zostaw komentarz