paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe – jak je wykonać?

Paznokcie hybrydowe są doceniane przez kobiety przede wszystkim ze względu na trwałość. Hybryda nie odpryskuje i nie blaknie jak zwykły lakier, a do tego ma elegancki połysk. Lakier utwardzony lampą UV będzie zdobił paznokcie nawet przez dwa tygodnie.

Akcesoria do hybryd

paznokcie hybrydoweTo dobra opcja na wakacje, dla kobiet, które nie mają czasu na częste robienie manicure, jak również dla tych, które wykonują pracę mogącą negatywnie wpływać na trwałość lakieru np. praca na magazynie czy w fabryce. Jak wykonuje się taką hybrydę i jakie są opcje dekoracji paznokci? Na początku trzeba przygotować płytkę paznokcia to znaczy ją wygładzić i odtłuścić. Potem nakłada się lakier bazowy, kolorowy i nawierzchniowy, każdy utwardzany lampą UV. Obecnie w sprzedaży można dostać lakiery łączące w sobie bazę i top coat, a także nie wymagające przemywania specjalnym płynem. Sam lakier może być dekoracyjny i zawierać brokat, może też być matowy, a nie błyszczący jak wszystkie. Jednak jeśli chodzi o paznokcie hybrydowe – akcesoria do dekoracji są bardzo zróżnicowane. Panie preferujące efektowny manicure na pewno wybiorą kryształki Swarovskiego. Mogą mieć różne kolory i wielkości, jednak nadal pozostają najbardziej efektownym i przestrzennym zdobieniem paznokcia.

paznokcie hybrydoweNieco mniej wyrazisty efekt daje bulion, czyli drobne koraliki przypominające kaszkę. Na szczególną uwagę zasługuje bulion wielokolorowy, który daje najciekawszy efekt na paznokciach. Z ,,płaskich” dekoracji można wyróżnić brokat oraz pyłki, jak również tasiemki samoprzylepne. Brokat i pyłki stosuje się na lakier kolorowy, można pokryć nimi cały paznokieć lub tylko część. Tasiemki sprawdzają się doskonale do geometrycznych wzorów, kiedy chcemy na paznokciu zrobić prostą kreskę oddzielającą dwa kolory lakieru, kratkę, czy paski. Tasiemki najczęściej są błyszczące i mogą być jednobarwne lub melanżowe. Dla kobiet które nie mają czasu na robienie misternych wzorów idealne będą naklejki na paznokcie. Dostępne są takie, które zakryją cały paznokieć, jak i takie które będą stanowiły tylko mały element dekoracyjny np. fala między różową a białą częścią paznokcia. Z innych dekoracji na paznokcie hybrydowe warto wymienić także rapidografy, czyli rodzaj cienkopisu ze specjalnym tuszem do tworzenia misternych ozdób, gąbeczki do robienia efektu ombre i inne.

Podsumowując, każda kobieta może dopasować akcesoria do dekoracji swoich paznokci hybrydowych do swojego stylu oraz okazji. Na co dzień sprawdzą się tasiemki czy jasne pyłki, na wielkie wyjścia z powodzeniem można stosować kryształki, bulion, czy kolorowe naklejki. Takie ozdoby nie są wcale drogie i można je zamówić w wielu sklepach internetowych.

Zostaw komentarz