szary szeroki pasek do torebki

Paski, uchwyty i łańcuchy do torebek

Prawie każda kobieta posiada w swojej szafie przynajmniej jedną torebkę. Do szkoły można wziąć plecak, na zakupy worek, na spacer nerkę mocowaną na biodrach, jednak nadal torebki zdecydowanie są najbardziej uniwersalne. Można je nosić do pracy, na wesele, czy na zakupach. Przy zakupie torebki warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, jaka jest duża, czy z jakiego materiału wykonana, ale też jakie ma uchwyty.

Pasek z opcją regulacji

szary szeroki pasek do torebkiTorebkę można nosić w dłoni, na przedramieniu lub na ramieniu. Od tego zależy jaki uchwyt się wybierze. Dla pań, które lubią mniejsze torebki i noszą je w ręce polecane są krótkie, lecz szerokie uchwyty. Wąski uchwyt może zbijać się w dłonie i powodować ból oraz otarcia naskórka. Będzie to szczególnie uciążliwe, jeśli torebka będzie bardzo wypchana i ciężka. Uchwyty robione są często ze skóry naturalnej i ekologicznej, tak jak same torebki. Modne są też uchwyty bambusowe o charakterystycznym kształcie z trzema zagięciami, czasem zdarzają się nawet uchwyty z półprzeźroczystego, barwionego plastiku. Jak to wygląda w przypadku pasków naramiennych? Dobrym wyborem będzie regulowany szary szeroki pasek do torebki. Paski regulowane sprawiają, że torebkę można nosić i na ramieniu i w dłoni, a także dopasować sobie jego długość go wzrostu. Torebka nie powinna ledwo sięgać talii, ale też nie może sięgać kolan.

szary szeroki pasek do torebkiSzeroki pasek gwarantuje dobre rozłożenie obciążenia, więc nawet noszenie ciężkiej torebki nie będzie niekomfortowe. Paski parciane i materiałowe to doskonałe opcje, szczególnie jeśli chodzi o torebki do noszenia na co dzień np. listonoszki czy shopperki. Do kopertówek zwykle jednak stosuje się paski skórzane. Co jeśli ani uchwyty ani paski nam nie odpowiadają? Rozwiązaniem są wtedy łańcuchy. Gruby łańcuch będzie pasowa do skórzanych torebek w rockowym stylu, z kolei taki cienki i delikatny może być ozdobą torebki kopertowej. Łańcuszki mają zwykle kolor srebrny lub złoty, choć zdarzają się też łańcuchy tęczowe, holograficzne. Wadą łańcuchów jest na pewno to, że ich długości nie da się regulować, a gruby łańcuch może być ciężki. Czasem są też wersje łańcuchów połączonych ze skórzanym paskiem, który jest jako poprzetykany między otworkami łańcucha.

Kończąc rozważania, torebki mogą mieć uchwyty różnej długości wykonywane z różnych materiałów. Dzięki temu można wybrać torebkę z wygodnym paskiem, krótkim uchwytem, czy stylowym łańcuchem. Z pewnością rodzaj uchwytu spłynie na całościowy wygląd torebki oraz na komfort jej noszenia. Zawsze trzeba zwracać na niego uwagę.

Zostaw komentarz