aloes w żelu do picia

Odmiany aloesu w żelu do picia

Wśród roślin leczniczych znaleźć można wiele gatunków, które wpływają pozytywnie na organizm, kompleksowo dbając o prawidłowo funkcjonujący organizm. Chociaż sposobów przyjmowania miąższu z liści lub owoców jest bardzo wiele, szczególną popularnością cieszą się żele do picia. Jedną z roślin wykorzystywanych do ich sporządzania jest aloes, który nie tylko pomaga w zwalczaniu wielu schorzeń, ale także pomaga utrzymać piękną i zadbaną cerę.

Aloes z witaminą C

aloes w żelu do piciaOdmian preparatów z Aloe Vera jest jednak bardzo wiele, dlatego należy umieć je rozróżniać i wybrać te najbardziej wartościowe. Wiele tanich żeli do picia zawiera wyłącznie niewielką ilość miąższu. Z łatwością znaleźć można jednak i taki aloes w żelu do picia, który charakteryzuje się wysoką zawartością wyciągu, blisko stuprocentową, a do tego ma w składzie witaminę C. Preparaty może też cechować dużo większa różnorodność składu – mogą być cennym źródłem minerałów i flawonoidów. Ta ostatnia grupa związków, zawarta m.in. w miodzie kwiatowym, czyli częstym dodatku do aloesu w żelu do picia, działa przeciwutleniająco, dzięki czemu łagodzi stres oksydacyjny komórek. Warto podkreślić, że napoje z Aloe Vera zawierają w niektórych odmianach hydrolizowany kolagen, który poprawia kondycję stawów, mięśni oraz kości.

aloes w żelu do piciaDzięki temu może być polecany sportowcom, którzy muszą mieć mocny i odporny na przeciążenia organizm. Niektóre odmiany aloesu w żelu do picia zawierają także siarczany glukozaminy czy chondroityny. To składniki łagodzące ból występujący przy zapaleniu kości czy stawów. Wiele osób zauważa, że cenny dla nich jest także smak aloesu w żelu do picia. Chociaż sam miąższ jest bardzo pyszny, preparaty tego rodzaju zawierają również dodatki smakowe, np. w postaci aromatu z brzoskwiń. Doskonale pasuje on do aloesu. Dodatkowo wyciąg z Aloe Vera jest często uzupełniony o cytrynę, która nie tylko stanowi bogate źródło witaminy C, ale również tworzy wspaniałą kompozycję z miodem i imbirem. Taki dodatek jest polecany osobom, którym zależy na wsparciu odporności organizmu. Dzięki temu, że aloes łagodzi stres, żel uzyskany z jego miąższu stanowi doskonały sposób na poprawę samopoczucia.

Taki napój wspiera także leczenie wielu chorób, m.in. cukrzycy czy schorzeń dotyczących mięśni i kości. Wysoka procentowa zawartość aloesu w żelu sprawia, że jest on nie tylko prozdrowotny, ale także bardzo smaczny – wiele osób ceni sobie aromat Aloe Vera i jego dodatków. Stanowi je między innymi sok z brzoskwini czy pokrzywy, która wspomaga jednocześnie leczenie trądziku.

Zostaw komentarz