naturalne leczenie menopauzy

Naturalne leczenie menopauzy – czy to możliwe?

W leczeniu menopauzy ginekolog może zaproponować pacjentce hormonalną terapię zastępczą, która – choć działa – może też wywoływać szereg skutków ubocznych. Wiele pań z tego właśnie powodu decyduje się zaprzestać przyjmowania środków farmakologicznych i szukać alternatyw w medycynie alternatywnej, naturalnej.

Naturalne i skuteczne metody leczenia

naturalne leczenie menopauzyCzy tego rodzaju metody są skuteczne? Na co warto zwrócić uwagę? Trudno o jednoznaczną receptę na klimakterium. Choć trudno to zrozumieć, w teorii nie ma na nie lekarstwa. Jest to wszak stan fizjologiczny, taki sam jak miesiączkowanie. Dla kobiety zanik krwawienia z dróg rodnych oznacza jedno: nie ma już możliwości zajść w ciążę, gdyż jej komórki jajowe, niezbędne w procesie zapłodnienia, przestały być produkowane. Dochodzi wówczas do gwałtownego spadku hormonów płciowych, estrogenu i progesteronu. To wywołuje cały szereg mało przyjemnych objawów, a wśród nich najbardziej dokuczliwe są: nocne poty, nagłe uderzenia gorąca, wahania nastroju, spadek libido. I choć nie stanowią one powodu do niepokoju z medycznego punktu widzenia, bardzo mocno wpływają na życie kobiety. Może w efekcie wycofywać się z życia społecznego, czuć się źle w towarzystwie ludzi i w pracy, co z kolei odbija się na jej efektywności. Panie starają się znaleźć sposób, by złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

naturalne leczenie menopauzyRozwiązań szukają w aptece, czasem tez w medycynie alternatywnej. Okazuje się bowiem, że proste naturalne leczenie menopauzy jest nie tylko możliwe, ale i skuteczne. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się specjalne urządzenie, które choć jest niewielkich rozmiarów, działa, co potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne. Składa się z dwóch elementów. Umieszcza się je w bieliźnie, ok. 10 cm poniżej linii pępka. Przylegają do siebie dzięki działaniu pola magnetycznego. Urządzenie jest zupełnie niewidoczne dla otoczenia, nie odznacza się po warstwą ubrań. Nosi się je nieustannie, przez dzień i noc, a ściąga jedynie, by zabezpieczyć je przed zmoczeniem. Jest w pełni bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Korzysta z niego wiele Brytyjek, a niedawno taką szansę otrzymały też Polki. Zła wiadomość jest taka, że objawy menopauzy mogą się utrzymywać przez kilkanaście miesięcy, czasem przez kilka lat, dobra – że istnieją sposoby, by je złagodzić.

Jest wśród nich wiele sposobów naturalnych, wolnych od negatywnych konsekwencji dla organizmu, jakie pojawić się mogą w przypadku spożywania leków. Warto przyjrzeć się im z bliska. Istotne jest też, by nie zapominać o prawidłowym stylu życia, który ma niebagatelny wpływ na samopoczucie.

Zostaw komentarz