farby do włosów

Naturalne farby do włosów zniszczonych

Sporo kobiet zaczyna powoli odchodzić od standardowych metod koloryzacji, które osłabiają nasze włosy i sprawiają, że z czasem tracą one swój naturalny, zdrowy blask. Standardowe, powszechnie używane farby posiadają w składzie wiele drażniących parabenów oraz sylikonów, których systematyczne stosowanie może bardzo negatywnie odbijać się nie tylko na naszym wyglądzie, ale również i zdrowiu.

Farby łatwe do aplikacji

farby do włosówSwoistym wybawieniem coraz częściej okazują się naturalne farby do włosów na bazie henny, które nie tylko barwią nasze włosy, ale również wzmacniają je. Wysokiej jakości farby do włosów na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych zawierają nawet do 60% naturalnych składników, które wzbogacone są w cenne minerały oraz witaminy. Produkt ten nie zaburza więc struktury naszych włosów, lecz wręcz przeciwnie – wzmacnia je i wygładza, w efekcie czego stają się one lśniące i odżywione. Sporą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza farby na bazie naturalnej henny, która występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Preparaty te gwarantują jednolity, równomierny kolor, henna doskonale radzi sobie nawet z siwymi włosami. Warto również podkreślić, że henny dedykowane jasnym włosom w kolorach blondu nie posiadają nieestetycznych, żółtych podtonów, które posiadają często standardowe, chemiczne preparaty. Farby do włosów zniszczonych są bardzo łatwe w przygotowaniu, dzięki czemu bez trudu można je również aplikować samodzielnie, w domowym zaciszu.

farby do włosówW jaki sposób powinniśmy aplikować naturalne farby? W pierwszej kolejności powinniśmy wykonać profilaktyczny test uczuleniowy na wybranym fragmencie skóry. Choć farby naturalne nie powinny nas uczulać, warto jednak przekonać się o tym na własnej skórze. Jeśli nie zaobserwujemy żadnych alarmujących zmian skórnych możemy bez obaw przystąpić do aplikacji farby. Nakładanie specyfiku nie powinno sprawiać trudności. Umyte, oczyszczone włosy musimy w pierwszej kolejności odsączyć z nadmiaru wody. Następnie zawartość butelki z preparatem koloryzującym przelewamy do butelki z płynem rozwadniającym, pamiętajmy o tym, że mieszankę tę musimy ze sobą dokładnie wymieszać. Gotową farbę rozprowadzamy następnie na włosach za pomocą specjalnego aplikatora. Podczas nakładania preparatu powinniśmy założyć rękawiczki ochronne, ponieważ niektóre barwniki mogą zabarwić naszą skórę.

Po zaaplikowaniu farby nakładamy na głowę czepek ochronny, który pozostawiamy na z góry określony przez producenta farby czas. Po jego upływie możemy umyć nasze włosy oraz dokładnie spłukać resztki farby – uzyskany w ten sposób kolor utrzyma się na naszych włosach kilka tygodni.

Zostaw komentarz