pierścionki tytanowe

Najmodniejsze pierścionki wykonane z tytanu

W ostatnich latach wyjątkowo popularna stała się biżuteria wykonana z nietypowych materiałów. Coraz bardziej odchodzi się od znanego wszystkim złota czy srebra. Wśród tych coraz popularniejszych można wyróżnić tytan, który ze względu na niektóre cechy jest alternatywą dla ozdób wykonanych ze srebra bądź innych metali szlachetnych.

Właściwości tytanu i jego zastosowanie

pierścionki tytanoweDlaczego warto zwrócić uwagę na ten rzadko występujący na ziemi surowiec?  Tytan może zaskakiwać swoimi właściwościami. Pomimo że jest to jeden z najwytrzymalszych metali występujących na ziemi, jest równocześnie zaskakująco lekki. Co najważniejsze, nie koroduje w kontakcie z wilgocią, nawet w przypadku wody morskiej czy chlorowanej. Równie istotnym jest fakt, że nie uczula, dlatego nie ma przeciwwskazań do noszenia go przez osoby skłonne do alergii. Niestety nie można tego powiedzieć o niklu, kobalcie czy chromie, które występują najczęściej w tańszej biżuterii. Jednak tytan to nie tylko lekkość materiału i piękny, metaliczny połysk. Wspomniana wcześniej wytrzymałość jest niebywała pośród innych, równie odpornych metali. Nie bez powodu stopy tytanu wykorzystuje się w medycynie, jako implanty zastępujące najtwardsze tkanki organizmu. Pierścionki wykonane z tego materiału wykazują się niesamowitą odpornością na zarysowania, które często mogą zdarzać się w przypadku bardziej miękkich metali szlachetnych.

pierścionki tytanowePrzede wszystkim mowa o tych wykonanych ze złota, które jest najbardziej ciągliwym ze wszystkich nam znanych metali występujących na świecie. Pośród ciekawych zastosowań tytanu, można znaleźć interesujące projekty pierścionków z naturalnymi elementami. Wśród nich są najmodniejsze pierścionki tytanowe z wbudowanymi fragmentami drewna, minerałów czy szlachetnych kamieni. Takie połączenia nadają pierwotnego i organicznego charakteru. Sama powierzchnia tytanu może być również anodowana, czyli odbarwiana. Na powierzchni metalu tworzy się wtedy warstwa tlenków, które odpowiadają za dodatkową barwę. Biżuteria wtedy posiada ciekawy połysk, który może idealnie komponować się z resztą dodatków. Elementy występujące w pierścionkach tytanowych są najczęściej inkrustowane. Inkrustacja to technika tworzenia wzorów z wyciętych małych i cienkich fragmentów dowolnych surowców; kamieni, innych metali czy drewna. Za pomocą tej techniki uzyskuje się misternie wyglądające wzory oraz wrażenie, jakby dwa, całkiem odmienne od siebie materiały idealnie siebie uzupełniały. Jeśli chcemy być posiadaczem oryginalnego pierścionka, który nie tylko prezentuje się dobrze na dłoni, lecz również jest niezwykle odporny na uszkodzenia takie jak zarysowania czy zginanie, to tytan jest dobrym wyborem. Tytanowe pierścionki doskonale sprawdzą się nie tylko do noszenia na co dzień, ale również mogą być uzupełnieniem ubioru z charakterem.

Możliwość zestawienia tego metalu z dowolnym wypełnieniem daje szerokie pole do popisu dla wykonawcy takich ozdób. To również idealny pomysł na prezent dla fanów metalicznego połysku, którzy cenią sobie nie tylko ciekawą formę wykonania, lecz również trwałość biżuterii.

Zostaw komentarz