lekarz od włosów

Najlepszy lekarz od włosów godny zaufania

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej osób zaczyna korzystać z usług profesjonalnych, dyplomowanych trychologów. Trychologia to stosunkowo nowa dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju dolegliwościami związanymi bezpośrednio z włosami i skórą głowy.

Lekarz który leczy skórę głowy

lekarz od włosówPodczas poszukiwań kompetentnego trychologa warto więc kierować się pewnymi zasadami, które pomogą nam oszacować wstępny stopień kompetencji danego specjalisty. Jak wygląda wizyta w gabinecie trychologicznym i jakie zabiegi są tam najczęściej wykonywane? Na samym wstępie należy zaznaczyć, że zdobycie tytułu specjalisty od włosów wymaga fachowej wiedzy, która przekazywana jest na specjalnych kursach i szkoleniach, podczas których zdobywa się certyfikaty. Coraz więcej osób decyduje się więc na studia z trychologii oraz kursy trichoskopijne prowadzone przez cenionych w środowisku ekspertów. Warto przy tym podkreślić, że szkolenia te składają się standardowo zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej – kursanci oraz studenci zobligowani są bowiem do uczestnictwa w praktycznych warsztatach, podczas których uczą się oni m.in. obsługi profesjonalnej, nowoczesnej aparatury służącej do diagnozowania schorzeń skóry głowy.

lekarz od włosówPodczas poszukiwać trychologa warto również sugerować się opiniami innych osób, które znajdziemy na rożnego rodzaju portalach oraz forach internetowych. Najlepszy lekarz od włosów zazwyczaj prowadzi również oficjalną stronę internetową swojego gabinetu, na której znajdziemy masę przydatnych informacji. Podczas wizyty w gabinecie trychologicznym, w pierwszej kolejności specjalista przeprowadza z nami gruntowny wywiad na temat schorzenia, z którym się borykamy. Po wstępnej ocenie naszego stanu zdrowia, trycholog zleci nam wówczas również wykonanie odpowiednich badań krwi oraz usg tarczycy, które to pozwolą oszacować naszą ogólną kondycję zdrowotną. Warto bowiem podkreślić, że schorzenia skóry głowy często powiązane są z innymi chorobami, których rozpoznanie może prowadzić do znacznie szybszego i efektywniejszego rozwiązania naszego problemu. W dalszej kolejności lekarz od włosów opracuje dla nas indywidualny plan leczenia. Specjalista od włosów przepisze nam wówczas odpowiednio dobrane, profesjonalne preparaty lecznicze, które pomogą nam się uporać z naszym problemem. Trycholog może nam również zaproponować różnego rodzaju zabiegi, począwszy od kuracji odbudowującej strukturę włosa, aż na zdecydowanie bardziej inwazyjnym przeszczepie cebulek włosowych kończąc.

Ceny owych wizyt oraz zabiegów uzależnione są ściśle od stopnia ich zaawansowania, przykładowo za standardową wizytę kontrolną zapłacimy około 80 zł, profesjonalny zabieg Head SPA kosztuje natomiast około 250 zł.

Zostaw komentarz