Najlepsze środki do dezynfekcji

W obecnych czasach rynek jest po brzegi wypełniony środkami dezynfekcyjnymi, które zmuszone są kupować sklepy oraz różne firmy usługowe wciąż obsługujące klientów bezpośrednio. Warto wiedzieć, które produkty są warte zakupu oraz jak sprawdzać ich jakość jeszcze przed dokonaniem płatności. Zwłaszcza, jeśli chcemy nabyć taki specyfik na użytek własny.

Jak znaleźć najlepszy żel do dezynfekcji?

Płyn do dezynfekcjiWszelkie niezbędne informacje o płynie antybakteryjnym znajdziemy na etykiecie. Produkt tego typu musi spełniać konieczne normy unijne, posiadać indywidualny numer dopuszczający go do obrotu oraz poparcie stosownej państwowej instytucji. W czasach, gdy zapotrzebowanie na środki ochrony skóry jest tak ogromne, część z nich trafia do sprzedaży bez uprzednio przeprowadzonych testów ani przyznanych certyfikatów. Chodzi o to, by jak najwięcej towaru pojawiło się na półkach, przez co nie starcza czasu na badania laboratoryjne. Takie produkty są finalnie niesprawdzone i nie można przewidzieć skutków ich zażycia. Zdarzało się, że powodowały one poważne zniszczenia skóry lub odruchy wymiotne. Dlatego przed każdorazowym zakupem takiego artykułu sprawdzajmy, czy posiada wszelkie niezbędne dane. Świetnym przykładem jest tu Velodes żel do dezynfekcji. Ważne, aby specyfik miał odpowiednią ilość alkoholu, który działa bakteriobójczo. Naprawdę dobre środki ochrony zawierają ponad 60% alkoholu, podczas gdy w sklepach możemy znaleźć sporo takich, w których jest go mniej niż 50%.

Środki dezynfekcjiOczywiście produkty zawierające alkohol będą działały drażniająco na skórę, dlatego zwracajmy uwagę, by jednocześnie miały jak najlepsze właściwości pielęgnujące. Solidny środek do dezynfekcji to również taki, który nie szkodzi innym powierzchniom. Od początku pandemii zdążyliśmy się przekonać, że rzadkie płyny do rąk często leją się na podłogę, ściany lub inne powierzchnie. Tego nie unikniemy, dlatego ważne jest, aby były łagodne dla tworzyw sztucznych. Nazwa danej firmy mówi sama za siebie, więc przed zakupem warto poczytać o interesującej nas marce i sprawdzić opinie na jej temat. Jeśli informacji jest wystarczająco dużo, możemy spokojnie założyć, że jest to zaufany producent, który wypuszcza bezpieczne artykuły. W przestrzeniach publicznych spotykamy się z rzadkimi płynami dezynfekującymi, jednak sami możemy się bez problemu zaopatrzyć w żele o bardziej stałej konsystencji. Wygodnie się je nakłada i rozprowadza po skórze, a w dodatku lepiej pachną dzięki zastosowaniu olejków. W dodatku bardzo łatwo wykonać taki żel samemu w domu.

Umasowienie środków ochrony rąk wymusza na nas ostrożność i dobieranie właściwych produktów, które faktycznie będą pomagały. Sprawdzajmy dokładnie skład każdego takiego artykułu oraz jego zgodność z ustalonymi normami.

Zostaw komentarz