susz konopny

Najciekawsze odmiany aromatycznego suszu konopnego

Chociaż wydawałoby się, że szczepy suszu konopnego nie różnią się od siebie zbyt wiele – nic bardziej mylnego. W specjalistycznych sklepach można kupić przeróżne odmiany, które zaskoczą niejednego smakosza. Warto zaznaczyć, że susze różnią się nie tylko zawartością kannabidiolu, czyli związku określanego w skrócie jako CBD, ale także pod względem smaku.

Susz o cytrusowym aromacie

susz konopnyWybierać można kwiaty pozyskiwane z konopi bardziej cytrusowych lub smakujących tradycyjnie. Godnym polecenia suszem jest Amnesia Haze CBD, czyli w pełni legalny odmiana, dopuszczona do obrotu nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej. Ważnym jest podkreślić, że współcześnie sprzedawane susze są rozdrobnione i zwinięte w bibułki slim, w których mogą znaleźć się różne odmiany konopi. Amnesia Haze powstała w wyniku skrzyżowania trzech różnych szczepów. Roślina, z której pozyskano susz, ma niezwykle gęste kwiaty o stożkowym kształcie. Warto podkreślić fakt, że Amnesia Haze ma cytrusowy smak i może spodobać się również każdemu, kto lubi pikantny czy też korzenny zapach. Kolejną odmianą, o której warto wspomnieć jest Colombian Gold. Wywodzi się ona z kolumbijskich gór Santa Maria. Aromatyczny susz konopny tego rodzaju jest delikatnie cytrusowy, ale przede wszystkim – bardzo konopny. Z pewnością spodoba się wszystkim osobom, które lubią klasyczne odmiany suszu.

susz konopnyWarto zwrócić uwagę także na szczepy, takie jak Blueberry czy Lavender, których już sama nazwa sporo mówi o zapachu czy smaku odmiany. Pierwsza z nich wspaniale łagodzi stres, znacznie wspomagając leczenie poważnych zaburzeń neurologicznych. Należy zaznaczyć, że ma wspaniale prezentujący się fioletowy kolor, dlatego też od razu przywodzi na myśl jagody. Znawcy smaku różnych odmian twierdzą, że przy zaciąganiu się dymem można poczuć bardzo wyraźny smak borówki. Jeśli chodzi o samą roślinę to Blueberry ma bardzo lepkie kwiaty. Ich skruszenie bez pomocy młynka może okazać się dość trudne, dlatego najlepiej wyposażyć się w to pomocne urządzenie. Wybierając odmianę, która najlepiej się spodoba, warto kierować się rozlicznymi radami oraz opisami.

Wiele z nich podpowie, czy szczep jest cytrusowy, czy może też ma smak charakterystyczny dla owoców takich jak borówka. Bardzo różnią się też same rośliny – wiele z nich ma lepkie kwiaty, część jest stożkowata, a część kulista. Bez względu na odmianę susz CBD zawsze doskonale łagodzi stres. Warto zapamiętać, że im wyższe stężenie kannabidiolu, tym szczep będzie lepiej wspomagał leczenie schorzeń neurologicznych.

Zostaw komentarz