ustawienia hellingera

Na czym polegają ustawienia rodzinne?

W obecnym czasie bardzo duża liczba osób decyduje się na podjęcie terapii. Dotyczy to większości osób, które mają problemy z funkcjonowaniem w różnych systemach społecznych. Jak się okazuje, bardzo ważne w tym celu jest zastosowanie terapii systemowej, która to cieszy się coraz większa popularnością.

Charakterystyka ustawień rodzinnych

ustawienia hellingeraJak się okazuje ten rodzaj terapii okazuje się być zdecydowanie najlepszym wyborem, aby odzyskać wewnętrzny spokój oraz harmonię. Wszystko to umożliwia czynny udział w takiej formie terapii, jaką są polecane ustawienia rodzinne w warszawie. Głównym elementem takiej właśnie terapii, jest pojednanie pacjenta z wszystkimi członkami jego rodziny. Jak się okazuje, wszystkie nieporozumienia, oraz wykluczenie pewnych członków rodziny z jej grona, mogą wpływać negatywnie na jego poczucie przynależności do danego systemu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rodzina dla wielu osób okazuje się być wzorem, na podstawie którego ustala się relacje w poszczególnych systemach – związkowym, koleżeńskim, czy też zawodowym. Wszelkie zmiany i nieprawidłowości w funkcjonowaniu rodziny pacjenta, mogą zaburzać naturalny porządek, oraz wpływać na jego poczucie bezpieczeństwa.

ustawienia rodzinneUstawienia rodzinne koncentrują się na pojednaniu pacjenta z tymi członkami rodziny, do których ma jakiś żal, lub też nie miał możliwości utrzymania z nimi kontaktu, z powodu zła jakie uczynili. Co ciekawe taka terapia rodzinna nie wymaga jednak uczestnictwa w niej wszystkich członków rodziny. Ich rolę mogą bowiem pełnić inni uczestnicy grupy terapeutycznej, którzy to są nakierowywani przez osobę prowadzącą spotkanie, do odgrywania swojej roli. Umożliwia to pacjentowi na spojrzenie na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy, a także na symboliczne pogodzenie się z tymi członkami systemu rodzinnego, do których odczuwał jakiś żal. Ustawienia rodzinne są jednym z nielicznych rodzajów terapii, w przypadku których możliwe jest bardzo szybkie uzyskanie uczucia dużej ulgi. Zazwyczaj, pacjent odczuwa dużą ulgę już po pierwszym spotkaniu terapeutycznym. Jest to też terapia, która trwa znacznie krócej, niż ma to miejsce na przykład w przypadku terapii behawioralnej.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób zainteresowanych jest terapią systemową. Taki rodzaj terapii, w wielu przypadkach może się okazać niezwykle skuteczny. pozwala odzyskać poczucie wewnętrznej harmonii i spokoju, a dodatkowo trwa znacznie krócej niż innego rodzaju terapie, przynosząc ulgę nawet po pierwszym spotkaniu, co jest ogromną zaletą takiej terapii.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.ustawieniasystemowe.com.pl!

Zostaw komentarz