odchudzanie

Mieszkańcy Lublina poznają sposoby na odchudzanie

Niezwykłe wydarzenie czeka niedługo mieszkańców Lublina. Organizowana jest w tym mieście bowiem ogólnoeuropejska konferencja na temat żywienie i zdrowego stylu życia. Jest to konferencja czysto naukowa, jednak z okazji tego wydarzenia organizowanych jest mnóstwo pomniejszych imprez, zahaczających o tematykę zdrowia. 

Temat odchudzania zagości w Lublinie przez miesiąc

odchudzanieJuż w najbliższy weekend, w związku ze zbliżającą się konferencją, odbędzie się piknik dotyczący zdrowego trybu życia. Wstęp na niego jest darmowy. Czeka nas tam mnóstwo atrakcji, gdyż wydarzenie jest sponsorowane przez liczne znane marki, które nie będą szczędzić wysiłków, aby dobrze się wypromować. Jednym z mocniejszych punktów imprezy ma być część zatytułowana: sposoby na odchudzanie w Lublinie i nie tylko, podczas której właściciele salonów kosmetycznych zaprezentują swoje oferty zabiegów, eksperci w dziedzinie żywienie i sportu nauczą nas co robić, aby dbać skutecznie o szczupłą sylwetkę. W tym bloku również przewidziany jest gość specjalny. Kto to będzie- nie wiadomo. Informacja ta jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Jednak, jak zapowiadają organizatorzy, będzie to bardzo znana, telewizyjna osobowość.

odchudzanieNa pikniku nie zabraknie również praktycznych ćwiczeń. Przewidziane są namioty, gdzie można będzie potańczyć zumbę, czy poćwiczyć w ramach aerobiku. Wydarzenie zapowiada się niezwykle interesująco. Skąd natomiast pomysł na poświecenie tego miesiąca zdrowemu trybowi życia? Badania wskazują, że z roku na ro dyrastycznie wzrasta zainteresowanie wśród Polaków zdrowym trybem życia. Mimo to, wzrasta też odsetek osób otyłych i zmagających się z problemami zdrowotnymi. Stąd pomysł samorządu miast Lublin na rozpoczęcie kampanii naukowej, gdzie problem nadwagi zostanie rozłożony na części pierwsze. Uczeni poszukają naukowych rozwiązań, a tymczasem mieszkańcy podchwycili pomysł i wraz z licznymi sponsorami zaczęli tworzyć własne wydarzenia wokół tematyki zdrowia i odchudzania, czego owocem jest między innymi powyżej wspomniany piknik. Cały miesiąc  ma być jedną, wielką kampanią prozdrowotną.

Cieszy fakt, że rośnie świadomość w społeczeństwie na temat zdrowego trybu życia. Coraz częściej sięgamy po fachowe książki czy nagrania z zestawami ćwiczeń. Oblężenie przeżywają salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej. Coraz popularniejsze stają się również wizyty u dietetyków czy regularne ćwiczenia na siłowni. Miejmy nadzieję, że ten trend przełoży się na poprawienie zdrowia i wyglądu dużej ilości osób. 

Zostaw komentarz