maska medbeauty

Maseczki do twarzy – po co je stosować?

Na co dzień używa się ograniczonej ilości kosmetyków. Myje się twarz żelem lub pianką, nakłada krem, czasem stosuje tonik. Jako codzienna pielęgnacja ten rytuał się sprawdza. Jednak od czasu do czasu warto jest sięgnąć po mocniejsze, skuteczniejsze produkty, które sprawią, że nasza cera będzie w jeszcze lepszym stanie.

Różne rodzaje masek do twarzy

maska medbeautyCera trądzikowa, łojotokowa, ze zmarszczkami czy bardzo sucha potrzebują innej pielęgnacji niż skóra normalna. Z tego powodu raz w tygodniu każda kobieta powinna znaleźć czas tylko dla siebie i użyć peelingu oraz maseczki. Peeling może być enzymatyczny lub mechaniczny. Ten pierwszy to złuszczanie naskórka preparatami chemicznymi, takimi jak kwas glikolowy, migdałowy czy pirogronowy. Drugi to złuszczanie przy pomocy szorstkich drobinek zawartych w kosmetykach, czy też przy użyciu szczotki lub myjki silikonowej. Peeling pozwala usunąć martwe komórki naskórka, oczyścić twarz, odblokować pory, a także przygotować ją na nałożenie maseczki. Maseczki także występują w wielu rodzajach. Mogą być one w formie proszku do rozrobienia z wodą, tak jak maska medbeauty, są maski gotowe do nałożenia w formie kremu lub żelu, jak również maski w płachtach, czyli w formie materiału nasączonego substancjami aktywnymi, który nakłada się na twarz.

maska medbeautyDwie pierwsze kategorie dzielą się jeszcze na maseczki, które pozostają w konsystencji ,,mokrej” i zmywa się je przy pomocy wody, oraz takie, które zastygają i zdejmuje się je w całości. Maseczki można trzymać na twarz od jednej minuty do nawet dwudziestu, w zależności od jej działania i zaleceń producentów. Do cery zanieczyszczonej i trądzikowej polecane są maseczki z aktywnym węglem, jak również glinka zielona. Te substancje sprawiają, że cera będzie ładnie zmatowiona, ale nie wysuszona, a przy tym drobne wypryski mogą zostać zaleczone. Do cery podrażnionej najczęściej wybiera si wspomnianą maseczkę algową. Można ją trzymać na twarzy kilkanaście minut. Łagodzi ona podrażnienia i stosuje się je także w gabinetach kosmetycznych po inwazyjnych zabiegach (peelingach, kwasach, oczyszczaniu manualnym). Do cery suchej trzeba wybierać maseczki o działaniu nawilżającym, na przykład takie z miodem, propolisem, czy olejkami np. arganowym.

Maseczka stosowana raz w tygodniu pozwala rozszerzyć pielęgnację twarzy, jak również sprawić, że będzie ona wyglądała lepiej przez dłuższy czas. Maseczka pozwala zredukować blizny, przebarwienia, nawilża lub odtłuszcza skórę, przywraca jej utracony blask. Jej nakładanie i zmywanie nie zajmuje dużo czasu, zatem zawsze znajdzie się czas na poprawę wyglądu cery.

Zostaw komentarz