maść konopna

Maść konopna na problemy skórne

Problemy skórne dotykają coraz większą grupę osób. Są to zmiany trądzikowe, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, czy choćby sucha i łuszcząca się skóra. Niestety, może i nie są to choroby śmiertelne, ale są przewlekłe i trudne do wyleczenia. Często nawet specjalistyczne, apteczne kosmetyki nie pomagają, a branie sterydów czy retinoidów obarczone jest ryzykiem wystąpienia przykrych skutków ubocznych.

Maść na suchą skórę

maść konopnaCo zatem można zrobić? Czy nie ma innego rozwiązania? Może być nim zdecydowanie natłuszczająca maść konopna. Zawiera ona w sobie wyciąg z konopi siewnych, bogatych w CBD. To związek mający wszechstronne działanie na cały organizm człowieka. Przyjmowany doustnie np. w postaci kropelek łagodzi ból, stany zapalne, zmniejsza częstotliwość ataków padaczkowych, sprawdza się nawet w walce z nowotworami. Stosowany na skórę działa przede wszystkim łagodząco. Zmniejsza zaczerwienienia powstałe na skutek stanu zapalnego skóry, zmniejsza swędzenie oraz ból. Gęsta maść natłuści skórę, nawilży ją, dzięki czemu jest to produkt idealny do stosowania dla osób z bardzo suchą skórą. Przy regularnym stosowaniu maści stanie się ona odżywiona, gładka i piękna. Co więcej, mimo swojej tłustość maść może być stosowana na całą skórę na ciele, w tym na twarz. Osoby borykające się z trądzikiem, zarówno młodzieńczym jak i tym wieku dorosłego, często stosują różne wysuszające kuracje bazujące na alkoholu czy kwasach.

maść konopnaCzasem jest to skuteczne, a czasem prowadzi jedynie do zaostrzenia zmian trądzikowych. W dodatku osoby z takimi schorzeniami unikają tłustych emulsji i kremów w obawie przez zatykaniem porów. W przypadku maści konopnej nie trzeba się tego obawiać – CBD szybko usunie problem. Jeśli ktoś jednak woli lżejsze konsystencje kosmetyków to może sięgnąć po balsamy, czy kremy konopne. Jeśli problem dotyczy skóry głowy, ust, czy dłoni to w sklepach konopnych również znajdziemy stosowne produkty – takie jak szampony, pomadki, czy maski do rąk.warto zaznaczyć, że produkty konopne są produktami uniwersalnymi, czyli unisex. Zwykle mają delikatny zapach lub są bezzapachowe, więc polubią je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Kończąc rozważania, bez dwóch zdań zarówno maści, jak i inne produkty z konopiami, są godne polecenia. Redukują stan zapalny, łagodzą zmiany trądzikowe i łuszczycowe, nawilżają oraz natłuszczają skórę. W dodatku nie kosztują wiele (zwykle maksymalnie kilkadziesiąt złotych) oraz sa bardzo wydajne. Dzięki temu nie trzeba martwić się o wysokie koszty leczenia schorzeń skórnych.

Zostaw komentarz