rehabilitacja

Magnetoterapia prowadzona w Krakowie

Osoby, które uległy urazowi kręgosłupa lub cierpią na bóle, mogą próbować pozbyć się swojego problemu, uczestnicząc w zabiegach rehabilitacyjnych. Taka rehabilitacja w Krakowie prowadzona jest w placówkach publicznych, jak i w prywatnych ośrodkach medycznych.

Rehabilitacja nowoczesnymi metodami

rehabilitacjaKrakowscy rehabilitanci posiadają duże doświadczenie w swojej pracy, przeszli szereg kursów i szkoleń, dzięki którym zdobyli niezbędne uprawnienia do świadczenia tego typu pracy. To dlatego możemy im zaufać. Jeżeli interesuje nas zatem rehabilitacja w Krakowie, możemy wybrać zabieg magnetoterapii, rehabilitacji ultradźwiękami, elektroterapii, krioterapii czy ciepłolecznictwa. Oczywiście wybór powinien być podjęty przez lekarza specjalistę, który określi rodzaj rehabilitacji odpowiedni do danego problemu zdrowotnego, z którym się zmagamy. W przypadku bólów w dolnym odcinku kręgosłupa poleca się bardzo często magnetoterapię. Jak łatwo się domyślić, w tym zabiegu wykorzystuje się pole magnetyczne. Jego częstotliwość jest mała, wynosi około 3-3000Hz. Siła magnetyczna może przenikać przez ustrój organizmu człowieka, dzięki czemu pozytywnie wpływa na jego bioelektryczne funkcje życiowe. Równocześnie prowadzi do powstania napięcia indukcyjnego w nerwach, a ma ono działanie pobudzające. Podobnie magnetoterapia ma pozytywny wpływ na przemianę materii oraz na ukrwienie tkanek, a także na ich zdolność do regeneracji.

rehabilitacjaWiąże się też ze zwiększeniem ogólnej odporności organizmu, a układ nerwowy może dzięki temu zabiegowi działać w sposób harmonijny. Sam zabieg rehabilitacyjny jest całkowicie bezpieczny i jego przebieg nie wiąże się dla pacjenta z żadnymi „niespodziankami” – nie ma mowy o jakimkolwiek drętwieniu kończyn czy o mrowieniu, przynajmniej w 99%. Ten 1%, który odczuwa takie wrażenia, pozbywa się ich już po kilku zabiegach. Należy jednak wiedzieć, że istnieją spore przeciwwskazania dla przeprowadzenia zabiegu rehabilitacyjnego z zastosowaniem pola magnetycznego. Z całą pewnością magnetoterapii nie powinny być poddawane kobiety w ciąży ani osoby zmagające się z ostrymi chorobami infekcyjnymi, grzybicznymi oraz bakteryjnymi. Przeciwwskazaniem jest także nadczynność tarczycy, choroby serca oraz układu krążenia, jak i cukrzyca młodzieńcza. W takich sytuacjach pacjentom powinno wybrać się inny rodzaj rehabilitacji.

Rehabilitacja w Krakowie jest prowadzona w sposób profesjonalny, dlatego przynosi oczekiwane efekty. Pacjenci po serii kilku lub kilkunastu zabiegów odczuwają zdecydowaną poprawę. Ból kręgosłupa staje się o wiele mniejszy lub zanika całkowicie.

Zostaw komentarz