Lekkie dresiki dla niemowlaka – o czym warto pamiętać?

Wiek niemowlęcy to specyficzny okres, podczas którego maluszek stopniowo zwiększa swój zakres ruchów. Zaczyna samodzielnie siadać, wstawać i raczkować, a do tego potrzeba wygodnej odzieży, która nie będzie krępować ciała, lecz zapewni swobodę. Drugim istotnym czynnikiem jest po prostu zdrowie, dlatego inwestując w ubranka dla maleństwa, musimy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd.

Lekkie dresiki do swobodnej zabawy w domu

Dzieci oglądające książeczkiTo oczywiste, że dla niemowląt kupujemy najczęściej dresy. To wygodne i praktyczne ubranka, które można idealnie dopasować do sylwetki malucha, a to za sprawą ściągaczy, gumki w pasie oraz sznurka. Do tego odpowiednio dobrany dziecięcy design nadaje im uroku i stylu. Dresiki są świetnym rozwiązaniem zarówno, gdy maluch raczkuje na dywanie w domu, jak i gdy zabieramy go na spacer. Sklepy z odzieżą dziecięcą oferują całe zestawy dresowe składające się z bluzy, spodni, czapeczki oraz opaski. Kolory są jednakowe i na tyle uniwersalne, że pasują do chłopców i dziewczynek. Jednocześnie takie lekkie dresiki dla niemowlaka ocieplają, co jest szczególnie istotne, gdy przymierzamy się do pierwszych spacerów wózkiem w chłodniejsze dni. Dresy, tak jak zresztą każdy element dziecięcej odzieży, musi być odpowiedniej jakości. Nie warto na nich oszczędzać, tym bardziej, że przecież maluch będzie w nich raczkował po podłodze, przewracał się na boki, a niejednokrotnie również je ubrudzi, zatem możemy spokojnie założyć, że będziemy prać je stosunkowo często. Jeśli już więc inwestujemy w dresiki, postawmy na produkty z wyższej półki.

Bawiące się niemowlęPodstawa to oczywiście materiał. Wybierajmy takie ubranka, które mają w składzie przede wszystkim bawełnę. W sklepach bez trudu znajdziemy bluzy i spodnie dresowe, w których stanowi ona około 95% całego składu. Często rodzice stają przed dylematem, co wybrać: bawełnianą tkaninę czy dzianinę. Obydwa warianty są jak najbardziej słuszne i bezpieczne dla maluchów. Różnica zachodzi jedynie w produkcji, a dokładniej w sposobie układania nitek. Dzianina, dzięki specyficznej technice szycia, może mieć zarówno jednolitą formę, jak i bardziej wzorzystą czy fakturowaną. Tkanina z kolei jest zdecydowanie gładsza, więc wybór pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem zależy przede wszystkim od kwestii wizualnych. Zarówno tkanina, jak i dzianina są materiałami oddychającymi i elastycznymi oraz zapewniają odpowiedni komfort i bezpieczeństwo.

Nie da się ukryć, że niemowlaki, większość czasu spędzające w domu, potrzebują swobodnych ubrań, które zapewnią im komfortowe warunki podczas poruszania się. Jednocześnie ważna jest ich jakość. Wybierajmy produkty marek godnych zaufania, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa naszych dzieci.

Zostaw komentarz