Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – lifting i nie tylko

Kwas hialuronowy to popularny składnik kremów przeciwzmarszczkowych. Jego działanie ma sprawić, że skóra się wygładzi, będzie wyglądać promiennie, a twarz będzie wyglądać na młodszą. Jednak krem działa jedynie na powierzchnię skóry, nie od wewnątrz, a druga sprawa to fakt, iż kwas hialuronowy to nie tylko substancja działająca na zmarszczki, ale posiada zastosowanie w kosmetologii estetycznej, jak i w medycynie.

Kwas hialuronowy i młoda skóra

Kwas hialuronowy Najpopularniejsza wersja to jednak nadal liftingujący kwas hialuronowy w Rzeszowie. Wstrzykiwany jest on pod skórę twarzy i szyi, dzięki czemu posiada on silne właściwości wygładzające nawet głębokie zmarszczki. Kwas sprawia, że skóra jest nie tylko gładka, ale także dobrze nawilżona. Ostrzykiwanie skóry kwasem można stosować także w celu odmłodzenia skóry na dłoniach. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, a jego koszty nie są wysokie, szczególnie w porównaniu do efektów. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także do powiększania ust. Efekty takiego zabiegu są bardziej naturalne, niż przy użyciu botoksu. A dzięki ostrzykiwaniu ust ich skóra staje się także odpowiednio nawilżona, a jej koloryt się poprawia. Jeśli chodzi o kosmetykę to kwas hialuronowy wykorzystuje się także do wzmacniania cebulek włosów.

Kwas hialuronowy Wstrzykiwanie go w skórę głowy wzmacnia je, co przeciwdziała wypadaniu włosów. Przejdźmy teraz do medycyny. Kwas stosowany jest w kroplach do oczu, ze względu na swoje właściwości nawilżające. Krople mogą zawierać także wyciąg ze świetlika, czy z rumianku. Kwas łagodzi podrażnienia i jest delikatny dla oka, więc może być stosowany zarówno przez osoby stosujące je profilaktycznie (np. pracujące stale przy komputerze), jak i osoby z chorobami oczu (np. zespołem suchego oka). Kwa hialuronowy może być także stosowany po zabiegach, ponieważ posiada właściwości wpływające na gojenie się ran i szybsza regenerację tkanek. Można go stosować także w delikatnych miejscach, np. po operacjach ginekologicznych czy proktologicznych. Prowadzone były także badania nad wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego w stawy podczas procesu leczenia, ale ze względu na skutki oboczne nie stosuje się takich praktyk. Jak widać kwas hialuronowy posiada szerokie zastosowanie zarówno w kosmetyce i zabiegach upiększających, jak i w medycznym leczeniu.

Jego właściwości wygładzające i nawilżające skórę, jak również te związane z regeneracją tkanek miękkich i przyspieszaniem procesu rekonwalescencji sprawiają, że przydaje się on w wielu wypadkach. Koszty zabiegów nie są wysokie, a efekty widać gołym okiem

Zostaw komentarz