kolczyki srebrne z cyrkoniami

Kupowanie srebrnych kolczyków z cyrkoniami

Kolczyki mogą być dodatkiem do każdej stylizacji. Te klasyczne, srebrne lub złote są niemal uniwersalne, pasujące do wszystkiego. Mogą dodać elegancji każdego dnia jako dodatek do biurowego stroju, mogą też stanowić dopełnienie weselnej stylizacji. W zależności od tego, co akurat mamy na sobie pasują do rozpuszczonych i upiętych włosów.

Kolczyki z ozdobnymi kamieniami

 kolczyki srebrne z cyrkoniamiPrzede wszystkim kupując srebrne kolczyki, należy zwrócić uwagę na próbę, jaką zostały oznaczone. Ponieważ srebro jest wyjątkowo miękkie, miesza się je z innymi metalami, by dodać mu trwałości. Próba określa, ile procent czystego srebrna znajduje się w stopie, z którego wyprodukowano kolczyki. Im wyższa próba, tym więcej srebra w naszych kolczykach. Zwykle oznakowanie próby znajduje się w mało widocznym miejscu, jak tył głównego elementu kolczyka, lub na biglach (zawieszkach). Co ciekawe, różne kolczyki o tej samej próbie nie muszą mieć jednakowego koloru. Dzięki oksydowaniu i polerowaniu srebro może nabierać odcieni czerni i brązów lub fioletowych albo niebieskich refleksów. Klasyczne kolczyki srebrne z cyrkoniami nie muszą więc być… srebrne. W dodatku cyrkonie, tańsze od diamentów, a doskonale je imitujące, nie muszą być bezbarwne.

 kolczyki srebrne z cyrkoniamiDzięki dodawaniu różnych mieszanek podczas ich produkcji można uzyskać różnobarwne kamienie zdobiące biżuterie. Warto też zaznaczyć, że srebro niezwykle rzadko uczula. Jeśli wystąpiła u nas alergia na srebrne kolczyki, najprawdopodobniej winny jest temu inny metal występujący w stopie. Przy zakupie biżuterii warto zwrócić uwagę, czy na klasyczne kolczyki srebrne z cyrkoniami, które chcemy zakupić, jest udzielana gwarancja. Im dłużej trwa i im więcej napraw obejmuje, tym lepiej. Może się zdarzyć, że nieodpowiednio przymocowany kamień odpadnie i zamiast samodzielnie go przymocowywać, można oddać kolczyki do jubilera w ramach reklamacji. Należy jednak pamiętać, że powoływać na gwarancję możemy jedynie wtedy, gdy odpowiednio używałyśmy kolczyków. Często na produkty w dobrych sklepach z biżuterią, oferowany jest okres ich darmowej renowacji – jak czyszczenie lub polerowanie. O każdą biżuterię trzeba odpowiednio dbać. Kolczyki z cyrkoniami mogą być szczególnie narażone na poluzowanie łączenia metalu z kamieniem.

Można temu zapobiec przez unikanie kontaktu biżuterii z wodą, która może wpływać na osłabienie takiego połączenia. Dodatkowo wiele środków chemicznych może wpływać na kolor zarówno srebra, jak i kamieni. Zaleca się ściąganie kolczyków przed snem, a w wypadku tych wiszących, odkładanie ich tak, by nie były zwinięte.

Zostaw komentarz