szkła kontaktowe

Jak kupować korekcyjne soczewki kontaktowe?

Może i wydaje się nam, że soczewki kontaktowe możemy kupić nawet w drogerii. Jednak nie powinniśmy bagatelizować tego, jak ważne jest odpowiednie dobranie soczewek do naszych oczu. Można nawet powiedzieć, że soczewki to zdecydowanie sprawa indywidualna i nie powinno się uogólniać ich stosowania.

Odpowiednio dopasowane szkła kontaktowe

soczewki kontaktowePrzed kupieniem szkieł na pewno musimy udać się do okulisty, a później do optyka. Jednak o czym pamiętać i co kontrolować podczas kupowania szkieł? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że szkła kontaktowe są dobierane w inny sposób niż okulary. Nie można zatem nosząc okulary przełożyć ich mocy na moc przyszłych szkieł kontaktowych. W ustaleniu tego jakiej mocy szkła kontaktowe będą dla nas dobre pomoże doświadczony okulista. Trzeba się upewnić, że na pewno będzie w stanie przyjąć nas na takiego rodzaju wizytę. Jednak w większości gabinetów okulistycznych nie ma z tym najmniejszego problemu. Ważne będą również wykonane ogólne badania wzroku. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że rodzaj dobranych szkieł kontaktowych będzie uzależniony również od rodzaju wady wzroku jaką posiadamy. Okulista po wykonaniu pakietu badań nie będzie miała wątpliwości co do tego, czy możemy i jakie możemy nosić szkła kontaktowe.

szkła kontaktoweNo właśnie, pojawiła się kwestia tego, że nie wszyscy mogą nosić soczewki kontaktowe. A co zadecyduje o tym, że szkła tego rodzaju nie będą dla nas? Korekcyjne szkła kontaktowe wchodzą w bezpośrednią relację z gałką oczną. Biorą pod uwagę to, że w ciągu dnia oko jest naprawdę intensywnie używane, może się okazać, że soczewka podrażnia gałkę oczną. Pomimo nowych funkcji nawilżających soczewek oraz pomimo regularnego używania kropli do oczu, zdaje się, że oko nie toleruje ciała obcego wewnątrz. Może się to dziać w przypadku, kiedy okulista stwierdzi u nas wrodzoną nadmierną suchość gałki ocznej. Wprowadzenie szkła kontaktowego może się wiązać z podrażnieniem, a nawet z zapaleniem spojówek. Na pewno każdy z nas chciałby tego uniknąć. Dlatego właśnie tak ważna jest wizyta u okulisty przed podjęciem ostatecznej decyzji o noszeniu szkieł kontaktowych. Kupowanie szkieł kontaktowych na pewno nie powinno dziać się na własną rękę.

Ważne będzie, żeby faktycznie wiedzieć, że nasze oczy będą znosiły dobrze soczewki kontaktowe. Niezwykle rzadko oko nie dostosowuje się do warunków mu wyznaczonych, jednak należy zwrócić na to szczególną uwagę. Nie chciejmy samodzielnie przekładać dioptrii naszych okularów na moc soczewek. Może się to okazać całkiem nieskuteczne, a i nawet szkodliwe dla naszego wzroku

Zostaw komentarz