kardiolog

Kiedy udać się do kardiologa?

Żadnej choroby nie można bagatelizować, jednak są mniej i bardziej groźne choroby. Dolegliwości żołądkowe nie są przyjemne, ale zwykle nie mają drastycznych konsekwencji. Co innego z chorobami serca. Ten narząd jest odpowiedzialny za pompowanie krwi, która jest niezbędna do życia. Jeśli serce szwankuje, to cały organizm nie działa prawidłowo.

Bardzo pomocny kardiolog

kardiolog Jak się przed tym uchronić? Jest wiele czynników negatywnie wpływających na nasze serce. Dieta bogata w cukry i tłuszcze, brak ruchu, przyjmowanie niektórych leków, używki – to tylko niektóre z czynników które osłabiają pracę serca, mogą powodować nadciśnienie, czy arytmie. Równie ważne są obciążenia genetyczne – jeśli rodzice czy dziadkowe chorowali na serce to jest duże prawdopodobieństwo, że i my zachorujemy. Co powinno wzbudzić nasz niepokój? Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie krwi, zbyt wysokie lub zbyt niskie tętno spoczynkowe powinno wzbudzić nasz niepokój. Na początku można udać się do lekarza rodzinnego. On oceni nasz stan zdrowia, może także pomóc, jeśli okaże się, że nasze dolegliwości są niewielkie, czy też związane z ogólnym złym stanem zdrowia, a niekoniecznie z chorym sercem. Jeśli uzna, że to poważna sprawa i należy udać się do eksperta to wystawi skierowanie na podstawie którego można zapisać się do przychodni NFZ, czy udać się do szpitala.

kardiolog Można też skorzystać z prywatnej służby zdrowia – profesjonalny kardiolog w Łodzi na pewno nam pomoże. Kardiolog na pewno wypyta nas o wszystkie dolegliwości, nie tylko te dotyczące serca. Na przykład choroby endokrynologiczne, przebyta choroba nowotworowa, czy też choroby układu oddechowego też mogą mieć negatywny wpływ na pracę serca. Potem lekarz zajmie się diagnostyką, czyli wyśle nas na badania krwi, na echo serca, EKG, czy inne badanie, w zależności od podejrzewanego schorzenia. Inaczej diagnozuje się np. nadciśnienie, inaczej migotanie przedsionków, czy niedomykający się płatek w zastawce serca. Po zakończonej diagnostyce lekarz wystawi nam receptę na lekarstwa i piuczy w zakresie dalszego leczenia. Może to być zmiana diety i trybu życia na bardziej aktywny, jak i zrezygnowanie z papierosów, czy alkoholu. Podsumowując, nie można lekceważyć dolegliwości związanych z nieprawidłową pracą serca.

Nadciśnienie czy arytmia mogą wpływać na funkcjonowanie całego ciała, a ich leczenie nie zawsze jest łatwe. Często wiąże się nie tylko z przyjmowaniem określonego leku, ale także ze zmianą całego życia pod kątem aktywności i żywienia.

Zostaw komentarz