koszule męskie taliowane

Jakie są rodzaje koszul męskich?

Moda męska wciąż się zmienia, jednak nie można powiedzieć, aby kiedykolwiek wyszły z niej koszule. Mężczyźni uwielbiają mieć na siebie ten uniwersalny element garderoby, który można we wręcz dowolny sposób łączyć z innymi ubraniami. Koszule zapewniają facetom sporo elegancji, a przy tym są całkiem praktyczne – można je szybko rozpiąć lub włożyć długopis w kieszonkę.

Koszule godne polecenia

koszule męskie taliowaneAby wybrać model, który najlepiej się sprawdzi, warto znać wszystkie rodzaje koszul, których jest bardzo wiele. Pierwszymi koszulami, o których warto opowiedzieć, są modele określane jako Winchester. To bardzo elegancka część ubioru, która świetnie sprawdzi się na przykład na torsie handlowców zmierzających na ważne spotkanie biznesowe. Koszulę Winchester wyróżniają efektowne mankiety, które są zazwyczaj białe – w innej kolorystyce niż reszta modelu. Dodatkową zaletą tego elementu stroju jest to, że sprawdzi się ona na przykład na pierwszej randce lub przy bardzo formalnej wizycie urzędowej. Godne polecenia są także bawełniane koszule męskie taliowane. Są również eleganckie, jednak w przeciwieństwie do modeli Winchester sprawdzą się też w przypadku mniej formalnych okazji. Uwagę należy zwrócić także na koszule Gingham, które charakteryzują się kraciastym deseniem – to niezbędna część ubioru, zwłaszcza jesienią.

koszule męskie taliowaneKoszula bawełniana w czerwono-brązowej lub czerwono-żółtej kolorystyce wspaniale sprawdzi się jako element ubioru drwala – to niezwykle modny strój, który doskonale prezentuje się zwłaszcza na piersi mężczyzn, którzy mają brodę. Warto zwrócić uwagę także na koszule pin collar, które przyciągają wzrok szykownym krojem. Dodatkowo modele tego typu mają kołnierzyk przypięty szpilką lub agrafką, co stanowi bardzo oryginalne rozwiązanie. To doskonały wybór zwłaszcza dla mężczyzn, którzy chcą zaszaleć i zaskoczyć osoby, które ich obserwują. Oryginalne wzory wyglądają wspaniale na powierzchni tego typu koszuli, jednak prezentuje się ona znakomicie także w wersji gładkiej. Wybierając najlepszy model, warto zwrócić uwagę na skład materiałowy, a także na krój oraz kolorystykę.

Koszula Winchester sprawdzi się tylko na najbardziej oficjalnych spotkaniach. Model ten jest w szczególności polecany, jeśli mężczyzna chce komuś zaimponować – bez względu na to, czy jest to randka, czy też spotkanie biznesowe, ta część ubioru będzie doskonała. Innymi rozwiązaniami są koszulę Gingham czy pin collar. W obu przypadkach modele nadają się na casualowe spotkania, jednak to ten drugi typ jest zdecydowanie bardziej oryginalny.

Zostaw komentarz