okulary przeciwsłoneczne

Jak znaleźć dobre okulary?

Coraz więcej osób zmuszonych jest do noszenia okularów korekcyjnych. Godziny spędzone przed komputerem czy telefonem, czytanie przy słabym świetle, czy brak ochrony UV w dni słoneczne sprawia, że wzrok się psuje. Wpływ na to ma też wiek (im człowiek starszy tym gorzej widzi), jak i predyspozycje genetyczne (jeśli rodzice noszą okulary to my pewnie też będziemy).

Na co warto zwrócić uwagę?

ray banOkulista czy optometrysta pomoże nam w zbadaniu wzroku, ocenienia naszej wady i doboru szkieł. Od nas jednak zależy to, jakie okulary wybierzemy. Prostokątne, czy okrągłe? Czarne czy złote? Markowe czy tanie? Jeśli źle je dobierzemy to nie będziemy mieli ochoty ich nosić. Będą brzydkie, niewygodne, niedopasowane do naszego stylu. Pierwsza rzecz jaką trzeba wziąć od uwagę to zakres cenowy, na jaki jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Modne okulary Ray Ban będą na pewno droższe, od okularów nieznanych marek. Jednak będą też trwalsze, wykonane z lepszej jakości materiałów, zatem będzie je można nosić przez lata. Warto zaznaczyć, że szkła w okularach można wymienić – dzięki temu nie trzeba kupować nowych oprawek jeśli wada wzroku się nam pogłębi. Jeśli wiemy ile przeznaczymy na zakup to na pewno spora część okularów nam ,,odpadnie” z zakupów.

okulary przeciwsłoneczne Druga kwestia to wybór kształtu oprawek oraz ich wielkości. Powinny być one dobrane do kształtu twarzy. Osoby o tej podłużnej, wąskiej, powinny wybierać okulary większe, okrągłe – w ten sposób nieco poszerzą owal twarzy i złagodzą rysy. Z kolei osoby o małej, okrągłej twarzy powinny celować raczej w oprawki prostokątne, czy proste na górze i lekko łukowe na dole szkła. Jeśli chodzi o kolory to najczęściej wybierana jest czerń. To kolor uniwersalny, dobry dla kobiet i mężczyzn. Jeśli lubimy wyraziste stylizacje to można jednak wybrać oprawki czerwone, niebieskie, a nawet złote czy srebrne. Przy wyborze okularów warto zwracać też uwagę na specjalne miękkie ,,poduszeczki” przy nosie – powinny one dobrze przylegać, ale nie uciskać, bo będą powodowały dyskomfort oraz ból główy. Okulary nie mogą spadać z uszu, więć zauszniki także trzeba odpowiednio dogiąć. Resumując, przy wyborze odpowiednich oprawek okularowych trzeba mieć na względzie ich kształt, kolor, jak również markę.

Dobrze dobrane okulary będą pasowały do naszej osobowości i stylu, będą świetnie się prezentowały, jak również będą komfortowe w noszeniu. Warto wydać na nie nieco więcej pieniędzy, ale mieć absolutną pewność, że wzięło się doskonały produkt na lata, z którego będzie się w stu procentach zadowolonym.

Zostaw komentarz