niemowlak w tetrze

Jak wybrać ubranka niemowlęce?

Znalezienie odpowiednich ubranek dla niemowlaka nie jest łatwe. Skóra maluszków jest bardzo delikatna, wrażliwa, łatwo można ją podrażnić. W dodatku dzieci nie powiedzą nam czy jest im za gorąco, czy za zimno, czy wygodnie im w ubranku, czy nie.

Ubranka wykonane z super jakości tkaniny

dziecko Rodzic sam musi obserwować reakcję swojej pociechy i do tego znać się na rodzajach materiałów i krojach ubranek niemowlęcych. Z pewnością niedrogie ubranka dla niemowląt w sklepie online muszą być wykonane z dobrego materiału. Polecane są tu takie tkaniny jak organiczna bawełna czy len. Bawełna to materiał przyjemny, delikatnie grzejący, można z niego szyć body, spodenki, koszulki i wiele innych. Łatwo poddaje się barwieniu, można na niego nanosić różne nadruki. Wersja organiczna jest wolna od pestycydów, zatem można mieć pewność, że nie wywoła ona uczulenia. Również len jest uznawany za tkaninę hipoalergiczną. Jest śliski, delikatnie chłodzący, polecany szczególnie w garderobie letniej. Z lnu często szyje się pościele niemowlęce. Z polecanych tkanin warto wymienić też tetrę, z której produkuje się wielorazowe pieluszki oraz wełnę merynosów, polecaną nawet dla wcześniaków. Znaczenie ma również także sposób szycia ubranek. Zbyt dopasowane będą uciskać maluszka powodując dyskomfort.

niemowlak w tetrze Z kolei te zbyt luźne mogą się plątać i dziecko będzie mieć trudności ze swobodnym poruszaniem się. Warto pamiętać o tym, że maluchy bardzo szybko rosną, w związku z tym lepiej jest kupić nieco większe ubranko – wtedy posłuży ono dłużej. Ubrania dla niemowlaka powinny posiadać delikatne ściągacze i gumki. Nie powinny one uwierać, ani tym bardziej powodować odcisków na ciele. Wszywa się je nie tylko w pasie, ale też przy nogawkach i rękawkach – dzięki temu nie podwijają się one kiedy maluch się rusza. Jeśli chodzi o zapięcia to można z nich zrezygnować całkowicie – wtedy ubranka są wkładane np. przez głowę. Druga opcja to zastosowanie rzepów lub delikatnych nap. Sprawdzają się one przy body, które ma być rozpinane, co umożliwia przewijanie bobasa bez rozbierania go. Na pewno należy zrezygnować z guzików – są małe, mogą odpadać, a wtedy dziecko może je połknąć i się zadławić.

Z kolei zamki błyskawiczne mogą powodować odciski – maluch nie położy się na stronie, na której znajduje się zamek. Kupując ubranka dla dziecka trzeba brać pod uwagę tkaninę, z jakiej są uszyte, sposób ich wkładania, rozmiar oraz obecność ściągaczy. Kierując się tymi wytycznymi bez problemu znajdziemy odpowiednie ciuszki, które zadowolą zarówno nas, jak i nasze małe pociechy.

Zostaw komentarz