waporyzatory

Jak wybrać przenośny waporyzator?

Waporyzowanie to nic innego, jak podgrzewanie ziół do momentu, aż zacznie wydzielać się z nich aromatyczna para. W ten sposób uwalniają one swoje substancje aktywne, które później się inhaluje. Aby móc cieszyć waporyzacją wszędzie – także poza domem – warto pomyśleć o kieszonkowym waporyzatorze. Waporyzuje się najczęściej susz z konopi – jest to sposób na szybkie zrelaksowanie się, a także ukojenie takich dolegliwości, jak migrena, ból mięśni lub ataki lękowe.

Waporyzatory i kontrola temperatury

waporyzatoryWaporyzować można jednak nie tylko susz konopny – do tego typu inhalacji nadają się także inne zioła, takie jak eukaliptus, rumianek, a nawet kocimiętka. Każde z nich przynoszą ulgę w różnych schorzeniach. Jeżeli inhalacja suszami przynosi ulgę lub pomaga się odstresować, warto zaopatrzyć się w przenośny waporyzator. Wystarczy naładować go wybranym suszem, aby móc cieszyć się inhalacjami niezależnie od miejsca pobytu. Wybór odpowiedniego waporyzatora jest całkowicie zależny od własnych potrzeb – nie ma sensu kierować się trendami oraz wybierać najnowsze modele. Warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami, np. do jakiego zioła potrzebny jest waporyzator? Każde z nich wymaga bowiem zupełnie innej temperatury – przykładowo mech islandzki wymaga zaledwie 70°C, aby podgrzać się do momentu wydzielania pary. Szałwia lekarska wymaga już 180°C do prawidlowej waporyzacji.

waporyzatoryNiektóre przenośne waporyzatory posiadają opcję kontrolowania temperatury, w jakiej podgrzewany jest susz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które inhalują więcej, niż jeden susz. W przypadku waporyzowania jednego, ulubionego zioła, warto zainwestować w sprzęt, którego maksymalne nagrzanie jest w stanie rozpocząć proces wydzielania pary. Istotna jest – oczywiście – cena waporyzatora. Tego typu sprzęt może być drogi, a wynika to z tego, że waporyzatory są wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości, których podgrzanie nie grozi zaburzeniem smaku inhalowanego zioła. Kształt urządzenia też ma znaczenie. Niektóre waporyzatory przypominają kształtem e-papierosy, a jeszcze inne – duże zapalniczki. Przed zakupem, warto wziąć oglądany sprzęt do ręki i zobaczyć, czy dobrze w niej leży. Waporyzator może być za duży lub mieć za małe przyciski. Dla komfortu użytkowania, lepiej wybrać taki, który w dłoni leży idealnie.

Zakup pierwszego, przenośnego waporyzatora może być trudny. Na rynku cały czas pojawiają się kolejne nowości, które reklamowane są wieloma opcjami. Warto jednak dokładnie zastanowić się nad oczekiwaniami i wybrać waporyzator, który będzie je spełniał – nie warto inwestować w funkcje, które mogą być nieprzydatne.

Zostaw komentarz