garnitur na miarę

Jak wybrać odpowiedni kolor garnituru na miarę?

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć od razu. Nie ma jednego koloru garnituru, który jest modny w danym sezonie czy okresie, jak i nie istnieje garnitur, który sprawdzi się na każdą okazję. Obecnie wybór kolorów garniturów jest bardzo szeroki.

Garnitur na miarę jest bardziej elegancki

garnitur na miaręPodobnie jak dobór odpowiedniego krawatu i innych akcesoriów mających podkreślać nasz styl (np. noszenie dobrze dobranej bransoletki może nas wyróżnić). Za klasyczne kolory garniturów uznaje się szary, grafitowy, granatowy czarny. Czerń zarezerwowana jest tylko na okazje formalne, w szczególności pogrzeby, więc jeśli chcesz posiadać garnitur możliwie uniwersalny, to najlepiej zdecydować się na kolor granatowy bądź grafitowy. Również ważny jest wybór tkaniny. Rozsądnym wyborem będzie wełna o średniej gramaturze. Gdy jednak chcemy mieć garnitur letni lub zimowy, to powinniśmy wybrać lżejszą lub większą gramaturę. Oczywiście dostępne są też inne kolory garniturów – od białych i beżowych, po jasnoniebieskie, w paski i kratkę.

garnitur na miaręW Gdańsku jest wiele firm odzieżowych, których ekspedienci doradzą nam, czy wybrany przez nas kolor garnituru będzie odpowiedni w danym przypadku. Najlepszym wyborem będzie jednak znaleźć coś na miarę, bo sam kolor to nie wszystko. Liczy się również fason i materiał. Garnitur składa się z wielu elementów i dopiero, gdy wszystkie się ze sobą uzupełniają, nasz wybór okaże się kompletny i właściwy. Elegancki garnitur na miarę z Gdańska można dostać bez większych trudności. W Internecie na pewno znajdziemy firmę, która zapewni na miejscu profesjonalną obsługę klienta. Najlepiej wybrać taką, do której chętnie będziemy wracać. Jeśli chodzi o koszule, to tutaj mamy większą dowolność, ale najbardziej naturalnym wyborem będzie kolor biały. Błękitne sprawdzają się prawie równie dobrze, natomiast różowe i fioletowe wymagają pewnej śmiałości. Kolejną istotną kwestią jest dobranie pasującego krawata – wybór jest niezwykle szeroki, obejmuje wiele kolorów i wzorów. O ile w przypadku garnituru czarny rzadko jest odpowiednim kolorem, jednak krawatów to nie dotyczy. Czarne krawaty obecnie kojarzą się z profesjonalizmem i kreatywnością, choć w Polsce wciąż mogą być niekiedy źle odbierane.

Krawaty o jaskrawych kolorach i wzorach świadczą o energii i zwykle pasują do osób młodszych (chyba, że ktoś właśnie chce sprawiać wrażenie młodszego i przebojowego). Dobrym kolorem krawata jest kolor niebieski, szczególnie jeśli wybierzemy granatowy garnitur oraz białą koszulę. Jest to najbardziej wszechstronny zestaw, choć trzeba zawsze pamiętać, że najlepiej wygląda się w garniturze dostosowanym do danej okazji.

Zostaw komentarz