Jak wybrać bezpieczny żel do mycia twarzy?

Istnieje wiele problemów skórnych, które narzucają konieczność stosowania specjalistycznych kosmetyków o wyjątkowo łagodnym składzie i leczniczych właściwościach. O pomoc w doborze idealnych preparatów najlepiej zwrócić się do dermatologa lub kosmetologa. Są to osoby, które wiedzą, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy pielęgnacji cery problematycznej.

Pielęgnacja cery wrażliwej z żelem do mycia

Regularne stosowanie właściwych kosmetyków może przyczynić się do ogólnej poprawy kondycji skóry, a także zredukować istniejące zmiany lub podrażnienia. Istotnym kryterium przy wyborze kosmetyków przeznaczonych do mycia twarzy jest to, by nie wysuszały one cery. Niektóre pianki lub żele mogą zawierać bowiem silne detergenty lub sztuczne środki zapachowe i barwniki negatywnie wpływające na skórę i powodujące jej podrażnienie. Dobrze dobrany kosmetyk do mycia twarzy powinien zawierać bezpieczne składniki, które zadbają o usunięcie wszelkich zanieczyszczeń bez ingerencji w warstwę hydrolipidową skóry. Popularnym preparatem do codziennej pielęgnacji jest bezpieczny żel do mycia twarzy – cera wrażliwa najlepiej reaguje na proste i naturalne składy takich produktów. Zapewniają one odpowiedni poziom nawilżenia skóry, nie powodując reakcji alergicznej. W przypadku cery trądzikowej warto natomiast postawić na produkty matujące, które redukują nadmiar sebum.

Najbezpieczniejsze preparaty kosmetyczne posiadają certyfikaty towarzystw medycznych i są testowane dermatologicznie. W przypadku mierzenia się z problemem skóry atopowej lub alergicznej warto więc stawiać tylko na takie warianty kosmetyków. Po każdym zastosowaniu żelu myjącego należy zastosować także tonik, który zadba o przywrócenie skórze właściwego ph. Dopiero wtedy można nałożyć na twarz odpowiednio dobrane serum oraz krem. Do bezpiecznego mycia cery wrażliwej można stosować nie tylko łagodne żele, ale także pianki i emulsje o naturalnym składzie. Często zawierają one skoncentrowane składniki nawilżające i kojące, takie jak gliceryna, pantenol, alantoina, mocznik, aloes lub woda różana. O odpowiednie nawodnienie skóry zadba natomiast kwas hialuronowy. Dokonując wyboru produktów pielęgnacyjnych na dziale z kosmetykami w drogerii, warto zwracać uwagę także na datę ich przydatności do użycia, ponieważ przeterminowane preparaty mogą być nie tylko nieskuteczne, ale także szkodliwe dla cery. W doborze odpowiednich produktów może pomóc też doświadczony kosmetolog, dokonując uprzednio analizy skóry podczas wizyty w gabinecie. Oprócz zakupu właściwych produktów ważna jest także regularność ich stosowania. Jedynie codzienna odpowiednia pielęgnacja pozwoli utrzymać zdrową i młodą cerę na długo.

Po więcej zapraszamy na www.ilabio.pl – tam znajdą Państwo najlepsze kosmetyki do twarzy.

Zostaw komentarz