mezoterapia

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Cellulit to zmora wielu kobiet. Często pojawia się niespodziewanie, a walka z nim nie jest łatwa. Tak zwana pomarańczowa skórka szpeci głównie uda i pośladki, rzadziej pojawia się w okolicach brzucha.

Mezoterapia jest bardzo skuteczna

mezoterapiaSkóra jest wtedy brzydka, pomarszczona, nierówna, nieatrakcyjna. Nie wygląda po prostu dobrze. Dlatego też każda kobieta która ma problem z cellulitem stara się go rozwiązać. Do wyboru obecnie jest wiele metod kosmetycznych, ważna jest także odpowiednia dieta oraz sport. Prawidłowe odżywianie się wpływa zawsze korzystnie na nasze zdrowie oraz wygląd. W walce z pomarańczową skórką powinno się ograniczać żywność przetwarzaną. Najlepsze są świeże (najlepiej surowe) warzywa i owoce, do tego ryż, kasza, naturalne tłuszcze roślinne oraz ryby. Do tego dochodzi picie dużej ilości wody i świeżych soków, a rezygnacja z alkoholu, słodkich gazowanych napojów, czy soków z długim terminem ważności. Do tego dochodzi jeszcze aktywność fizyczna. Dzięki ćwiczeniom można wzmocnić mięśnie i poprawić napięcie skóry. Pobudzi się krążenie, poprawi kondycja. Dla osób borykających się z problemem cellulitu szczególnie polecane są sporty wodne, takie jak pływanie czy aerobik w wodzie. Nie obędzie się także bez używania kosmetyków przeciwdziałających cellulitowi.

mezoterapiaPodczas kąpieli warto jest wykonać peeling przy pomocy żelu lub szorstkiej rękawicy, który pobudzi krążenie, wygładzi skórę i przygotuje ją na przyjęcie odżywczego balsamu. Kosmetyki powinny zawierać w sobie liczne wyciągi roślinne i substancje aktywne, takie jak kofeina, gorzka pomarańcza, zielona herbata, czy wyciąg z miłorzębu japońskiego. Takie kremy można stosować nawet codziennie co na pewno przyspieszy proces walki z cellulitem. Również kosmetyczka zaoferuje nam ciekawe zabiegi. Jednym z nich jest mezoterapia w Szczecinie na cellulit. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę substancji przeciwdziałających cellulitowi, takich jak wspomniana kofeina. Dzięki temu trafiają one bezpośrednio w źródło problemu, a nakłucia wspomagają przemiany komórkowe. Mezoterapia wpłynie również na zwiększenie gładkości i elastyczności skóry. Inna metoda kosmetyczna to masaż z wykorzystaniem bański chińskiej, czyli masaż próżniowy. Na skórę nakłada się olejek dający poślizg a następnie przesuwa wolno bańką po ciele. Nie jest to zabieg przyjemny, bywa nawet bolesny, ale działa.

Walkę z cellulitem zdecydowanie można wygrać. Zdrowe odżywianie się, regularne wizyty na basenie, stosowanie peelingów i balsamów antycellulitowych, a także mezoterapia i masaże sprawią, że nasza skóra znowu będzie jędrna i gładka.

Zostaw komentarz