kwas hialuronowy

Eliksir młodości- zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii

W dzisiejszych czasach nie ma osoby, która nie słyszałaby o kwasie hialuronowym. Jest to substancja występująca naturalnie w naszym organizmie. Największa jej ilość (bo aż 56%) znajduje się w komórkach skóry. Związek ten doskonale wiąże wodę w naskórku oraz stabilizuje kolagen i elastynę, dzięki czemu skóra pozostaje napięta, jędrna i sprężysta.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

kwas hialuronowyNiestety, wraz z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze właściwej zmniejsza się. Proces ten rozpoczyna się około 25 roku życia, a znacznie przyspiesza po 40. Wskutek tego skóra staje się coraz bardziej sucha, zniszczona, a zmarszczki mimiczne utrwalają i pogłębiają się. Skóra traci swoje zdolności regeneracyjne – starzeje się. Naukowcy zaobserwowali, że stosowanie kwasu hialuronowego w różnych preparatach do pielęgnacji skóry, spowalnia ten proces. Dlatego zaczęto go szeroko wykorzystywać w trakcie produkcji kosmetyków. Obecny jest w wielu kremach i maseczkach do twarzy, w tonikach, płynach micelarnych, które mogą być stosowane przez kobiety po 25 roku życia. Wybierając swój kosmetyk, warto zwrócić uwagę, czy zawarty w nim kwas hialuronowy występuje w dwóch postaciach – wysokocząstęczkowej (zapobiegającej utracie wody) i niskocząsteczkowej (penetrującej i nawilżającej naskórek).

kwas hialuronowyKwas hialuronowy jest również składnikiem kropli do oczu czy płynów do soczewek – znajduje się bowiem w składzie naturalnego filmu łzowego. Kwas hialuronowy znajdziemy nie tylko na półkach drogeryjnych kosmetyków, stosuje się go również w kosmetologii i medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go przede wszystkim w trakcie zabiegów anti- aging, polegających na aplikacji kwasu hialuronowego w głąb naskórka. Dzięki takim procedurom usta są powiększane, zmarszczki zostają wypełnione, owal twarzy zostaje wymodelowany, opadające kąciki ust zostają podniesione, a bruzdy nosowo- wargowe – usunięte. W trakcie zabiegów anti- aging preparat z kwasem hialuronowym wstrzykuje się do skóry za pomocą bardzo cienkiej igły lub mikrokaniuli. Zabieg może być wykonywany bez znieczulenia albo w znieczuleniu miejscowym (zależy to od podatności pacjentki na ból). Wstrzyknięcie substancji w głąb skóry charakteryzuje się dużo większą skutecznością niż samo stosowanie kremów lub serów zawierających ten drogocenny związek. Efekty widoczne są natychmiast.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym uwydatnia wargi w naturalny sposób, ale może być również wykorzystywane do redukcji drobnych niedoskonałości tego obszaru twarzy, takich jak asymetria ust, opadanie górnej wargi czy starzenie się ust. W takim przypadku efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Zostaw komentarz