Dobroczynny liposomalny kwas askorbinowy

Na rynku suplementów diety można znaleźć wiele form podania ich i rodzajów. Występują w kapsułkach, płynie, proszku czy żelu. Właściwości, jakie posiadają suplementy bardzo często uzależnione są od formy podania. Tak jest w przypadku witaminy C, a w szczególności tej liposomalnej postaci. Wchłanianie liposomalnej witaminy C jest rzędu około 90%. W przeciwieństwie do tradycyjnej postaci, która wynosi 60%. Tak wysokie wchłanianie zwykle można było uzyskać przez stosowanie wlewów dożylnych, jednak ta forma równie dobrze pozwala na tak szybkie i dobre wchłanianie. Jeden gram witaminy liposomalnej jest równy nawet 10krotnej dawce wlewów.

Jak działa liposomalna witamina C?

Liposomy szybciej wchłaniają się do wnętrz komórek i pozostają na dłużej w organizmie, dzięki czemu nie są tak szybko wydalane z organizmu. Stąd tak wysoki stopień wchłaniania. Taka forma pozwala na przedostawanie się witaminy z jelita cienkiego bezpośrednio do krwiobiegu, gdzie zaczyna swoje terapeutyczne działanie. Liposomy chronią przed enzymami, sokami trawiennymi oraz żółcią. Wobec tego nie mają negatywnego wpływu na żołądek. Opinie o witaminie liposomalnej C są przede wszystkim pozytywne- jej wysoki poziom wchłaniania i dobroczynne właściwości jakie za sobą niesie zachęca bardzo wiele osób do korzystania z takiej formy podania składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli chodzi o dawkowanie witaminy, to powinno się przyjmować około 1-2 mg na dobę, jednak w przypadku wielu osób- dawka wynosi nawet 3 mg na dobę. Do grona takich ludzi należą przede wszystkim sportowcy, kobiety w ciąży czy osoby posiadające niską odporność na infekcje i wirusy. Przyjmowanie kwasu askorbinowego w takiej dawce nie jest szkodliwe dla narządów w organizmie, wobec tego można ją przyjmować bez obaw. Witamina C w połączeniu z zielonym ogórkiem, cukinią lub kabaczkiem jest rozkładana przez zawartą w nich askorbinazę. Kwas askorbinowy jest składnikiem układu kostnego, ścięgien, skóry, posiada właściwości przeciwutleniające, może przyspieszyć gojenie się ran i oparzeń. Posiada również pozytywne działanie na wzrok. Stymuluje układ immunologiczny i pozwala zachować zdrową równowagę, jeśli chodzi o dziąsła i zęby. Liposomalną witaminę C można zrobić samodzielnie dzięki połączeniu kwasu askorbinowego w proszku, wody zdemineralizowanej oraz lecytyny w proszku czy w granulkach.

Odpowiednia równowaga i poziom witamin ma ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Niedobory powinny być uzupełniane poprzez różne formy. Można uzupełniać naturalnie bądź bezpośrednio z suplementów diety, które mają różne postaci. Ich wchłanianie jest uzależnione od postaci.

Zostaw komentarz