buty do nauki chodzenia

Dobre buty – czyli jakie?

Znalezienie dobrych butów nie jest łatwym zajęciem dla dorosłego, a co tu mówić o znalezieniu obuwia dla dzieci. Maluchy są bardzo wymagające i mało co im odpowiada, zarówno od strony wizualnej, ale również praktycznej.

Buty do nauki chodzenia z dobrą podeszwą

buty do nauki chodzeniaDlatego też nie tylko w sieci, ale także w wielu miastach kraju pojawia się coraz więcej sklepów specjalistycznych, które specjalizują się w butach dla dzieci. To na pewno ułatwia wybór każdemu rodzicowi. Jednak nadal nie wiadomo co to znaczy, że buty są dobre. Bez wątpienia ich opis zależy od rodzaju, jednak są pewne punkty wspólne. Przede wszystkim koniecznie każde buty, bez względu na to czy są to skórzane buty do nauki chodzenia, czy też buciki dla nastolatków, muszą posiadać dobrą podeszwę, wyściółkę i wiązania. Podeszwa wykonana jest najczęściej z gumy, dzięki czemu jest lekka i antypoślizgowa. Guma jest wbrew pozorom całkiem trwałym materiałem, która szybko się nie niszczy, a w razie potrzeby zawsze można podeszwę naprawić u szewca. Wierzch buta powinien być wykonany ze skóry (sztucznej lub naturalnej), lub ewentualnie z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego. Wykończenie buta powinno być odporne na zabrudzenia, nieprzemakalne, łatwe w czyszczeniu, a przy tym też odporne na powstawanie przetarć i zarysowań.

Wyściółka butów musi być delikatna, miękka, pozwalająca stopie oddychać. To ważne szczególnie dla maluchów, które nie lubią w ogóle bucików, a już na pewno nie tych sztywnych. Jeśli wnętrze bucika będzie mięciutkie i przyjemne w dotyku to maluch też będzie miał do nich mniejszą awersję. Każde buciki dla dziecka muszą mieć zapięcie lub wiązanie. Dla młodszych dzieci polecane są rzepy, bo pozwalają regulować długość zapięcia, a przy tym maluch sam potrafi sobie założyć takie buciki, na przykład w przedszkolu. Starsze dzieci mogą dostać już buciki sznurowane. Dobre buty dla dziecka muszą być także bardzo estetyczne. Maluch na pewno nie założy czegoś, co mu się nie będzie podobać. Tradycyjnie buciki dla chłopców są raczej dostępne w odcieniach czerni, szarości i niebieskiego, a buciki dla dziewczynek są białe, różowe, czy fioletowe. Do tego wiele z nich posiada różne aplikacje, nadruki, doczepiane dżety, czy nawet kolorowe podeszwy. Dzięki nim buciki stają się unikatowe, a dzieci chętniej je będą nosić.

Podsumowując, dobre buciki dla dziecka to takie, które będą bardzo wygodne, nie będą problematyczne w czyszczeniu (dzieci bardzo się brudzą), dawać możliwość dopasowania poprzez zapinanie ich, jak również buty, które doskonale oddają gust dziecięcy.

Zostaw komentarz